Michalovská Dukla nestačila na Poprad, finále Kaufland Cupu si zahrajú „Kamzíci“

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v odvetnom semifinálovom stretnutí Kaufland Cupu na ľade HK Poprad 2:3 a po domácej prehre 0:1 zo Superpohára vypadli. O góly v popradskej sieti sa postarala dvojica Christophe Lalancette a Peter Galamboš. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú najbližšie v hre v utorok 22. decembra, kedy v predvianočnom zápase privítajú o 16.00 hod. Košice.

Začiatok duelu mali lepší domáci, ktorí najskôr pohrozili Svitanom a potom aj gólovo udreli Dávidom Hajnikom. Odchovanec michalovského hokeja v službách Popradu sa natlačil pred Tomeka po ľavej strane a strelou ponad jeho lapačku otvoril skóre duelu. Na jeho gól tréner Michaloviec Tomek Valtonen reagoval oddychovým časom. Jeho zverenci sa však naďalej v tejto časti hľadali. V dvanástej minúte predsa len mohli vyrovnať, keď rozohrávku Česánka zachytil Pavol Regenda, jeho strela však išla tesne vedľa. Domáci mali v samom závere prvej tretiny šancu zveľadiť svoj náskok po faule Lalancettea, presilovka však nevyužili.

Aj vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Popradčanom. Kombinácia tretieho útoku na konci s koncovkou Matúša Paločka sa ešte gólom neskončila, v 24. minúte ale Janne Tavi už prekonal michalovského brankára Tomáša Tomeka. Hostia sa mohli vrátiť do hry počas viac ako minútovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú ale ukončil faulom Jordan Hickmott. V 34. minúte však predsa len skórovali, keď sa presadil Christophe Lalancette. Hneď na to fauloval Vladimír Mihálik, Popradčania však presilovku takisto nevyužili a do tretej časti tak išli opäť iba s tesným náskokom.

Ten mohol zveľadiť hneď v úvode tretej časti Zagrapan ale po presnej prihrávke Taviho mieril len do dobre postaveného Tomeka. Vyrovnať mohol v 48. minúte Erkinjuntti, Rychlík, ktorý nastúpil v bráne miesto Tomáša Vošvrdu, však betónom zabránil puku v ceste za jeho chrbát. Michalovčania nevyrovnali ani pri presilovke po faule Jevoša a za to prišiel trest na druhej strane, keď v 55. minúte Lukáš Handlovský poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia. V samom závere Peter Galamboš už len znížil na 2:3 a po dvoch tesných porážkach si tak finále Superpohára s Nitrou zahrajú Popradčania.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Prvý zápas 1:0, do finále postupil HK Poprad
Góly: 3. Hajnik (Valigura), 24. Tavi, 55. Handlovský (Svitana, Dalhuisen) – 34. Lalancette (Erkinjuntti), 60. Galamboš (Southorn) pres/1.
Vylúčení: 7:4, navyše Skokan (Poprad) DKZ protesty. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Korba – Šoltés, Stanzel. Bez divákov.
HK: Rychlík - Dalhuisen, Hudec, Ulrych, Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Česánek – Handlovský, Skokan, Svitana – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik, Jevoš, Valigura.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Southorn, Louis, McCormack, Ventelä, Zekucia, Mihálik, Ťavoda, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Suja, Regenda – Galamboš, Mlynarovič, Bartánus – Chalupa, Češík, Török.