Michalovská Dukla prvýkrát s domácim skalpom Košíc

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 23. kola Tipos Extraligy nad HC Košice 3:1 a po prvýkrát odkedy sú v najvyššej súťaži tak doma zdolali „oceliarov“. O výhru sa gólovo pričinili Graeme McCormack, Mark Louis a Ville Korhonen.

Obe mužstvá na seba narazili v Michalovciach zhruba pred mesiacom a v tomto zápase nepadol gól v riadnom hracom čase, ani v predĺžení. Tímy v tomto slede pokračovali aj vo štvrtej tretine v rade. Vynikali obrany, na čele s brankármi Tomekom a Riečickým. Prvú gólovú šancu si vypracovali až v sedemnástej minúte domáci, keď v presilovke neprepasíroval puk zo skrumáže za chrbát Riečického Dávid Suja. Chvíľu predtým sa zaskvel aj michalovský brankár Tomek, ktorý zlikvidoval nepríjemnú strelu Belluša.

V druhej časti sme už videli viac zaujímavých momentov. Hneď v jej úvode putoval na trestnú lavicu domáci Erkinjuntti, ktorého o pol minúty neskôr nasledoval košický kapitán Michal Chovan. V hre štyroch proti štyrom poslal na Riečického nepríjemnú strelu Mihálik. V 27. minúte sa už ale domáci tešili. Pri presilovej hre namieril od modrej McCormack a jeho strela skončila za chrbtom košického brankára. Hneď na to mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď vysokou hokejkou hral Klhúfek, presilovku však nevyužili, hoci ďalšej McCormackovej strele chýbali centimetre. Hostia na druhej strane dostali puk do bránky, Martin Réway ale hral vysokou hokejkou, čo potvrdil aj videorozhodca. Košičania však predsa len vyrovnali. V rozpätí 55 sekúnd putovali na trestnú lavicu McCormack s Mihálikom a Michal Chovan zblízka prekonal Tomáša Tomeka. Bolo to 12 sekúnd pred návratom kanadského beka, „oceliari“ tak ešte mali k dispozícii minútovú presilovku o jedného hráča. V nej mohli paradoxne inkasovať, brejk dvoch na jedného však Suja na gól nepretavil. Domáci však predsa len po druhej tretine tesne viedli. Regenda vybojoval puk v útočnom, pásme, naservíroval hop na modrú Louisovi a ten svojim prvým gólom v drese Michaloviec upravil na 2:1.

Aj v tretej tretine pokračoval bojovný a dramatický hokej, ktorý priniesol rozuzlenie až v posledných sekundách. Košičania sa snažili o rýchle vyrovnanie. V miernom tlaku ich však trochu vykoľajilo vylúčenie Klhúfka. Domáci však presilovku nevyužili. Hneď po nej, keď bol rozhodcami signalizovaný faul Regendu na Michala Chovana, surovo zozadu kroščekoval michalovského útočníka Ružička a mela sa skončila až bitkou Mašlonku s Klhúfkom. Všetci štyria hriešnici putovali na trestnú lavicu. Hra sa trochu rozkúskovala, čo vyhovovalo Michalovčanov. Tí ale nakoniec mohli za svoju menšiu pasivitu pykať, keď päť minút pred koncom Réway mieril do odkrytej bránky, Tomek však hokejkou vyrazil jeho strelu mimo. Košičanom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej power-play, gólom do prázdnej bránky definitívne pečatil michalovské víťazstvo Ville Korhonen.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly:  27. McCormack (Suja) pres/1, 37. Louis (Regenda, Šoltés), 60. Korhonen (Erkinjuntti, Louis) – 33. Chovan (Reway, Klhůfek) pres/2.
Vylúčení: 6:8, navyše Mašlonka 10. minút nešportové správanie - Klhúfek 10. minút nešportové správanie, Ružička 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, Goga - Beniač, Stanzel. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Southorn, Mihalik, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Louis, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Regenda, Suja, Šoltés - Chalupa, Galamboš, Torok - Mašlonka, Mlynarovič, Bartánus - Češík.
HC: Riečický - Pavlin, Baránek, Nemčík, Ružička, Michalčin, Deyl, S. Nagy, Novota - Réway, Mráz, M. Chovan - Belluš, Vrábeľ, Klhúfek - Milý, T. Slovák, Jokeľ - Krasničan, Havrila, Frič.

Uverejnené: 22.12.2020 19:06:58