Michalovská Dukla s druhou výhrou v rade, v Miškovci vyhrala 2:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili druhýkrát v rade, keď v zápase 25. kola Tipos Extraligy triumfovali v Miškovci po výsledku 2:1. O ich víťazstvo sa gólmi zaslúžili Ville Korhonen a Peter Galamboš. Zverenci trénera Tomeka Valtonena odohrajú vonku aj ďalší duel, keď sa v stredu 30. decembra o 16.00 hod. predstavia v Košiciach.

Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorým patrili úvodné sekundy. Brankára Adorjána ale neprekonali ani Suja a ani Bartánus. Postupom času začali preberať iniciatívu v prvej tretine hráči Miškovca, ktorí v deviatej minúte dvakrát pohrozili Flickom, lapačka brankára Tomeka ale ostala pozorná. V šestnástej minúte na šance nie veľmi bohatej tretiny prišlo prečíslenie domáceho tímu, Magosi mieril len do hornej žŕdky hosťujúceho tímu. Ten hneď na to po vylúčení Csanyiho získal možnosť otvorenia skóre v presilovej hre, tú ale nevyužil a prvá tretina tak skončila bez gólov.

Možnosť presilovky získali v úvode druhej tretiny po faule Mašlonku aj hráči Miškovca. Po minúte ich prevahy o jedného hráča sa však faulu dopustil aj Egle a hralo sa štyria proti štyrom. Hostia počkali na návrat svojho útočníka a potom udreli. V skrátenej presilovke našiel Lalancette pred bránkou úplne voľného Korhonena a fínsky útočník sa presadil gólovo aj v druhom zápase, v ktorom nastúpil po zranení. Strelený gól dodal Michalovčanom na istote a Pavol Regenda mohol dokonca zvýšiť vedenie, brankár Adorján ale tentoraz ostal neprekonaný. Aj v ďalších minútach mali viac z hry hostia, ktorí mohli svoju prevahu korunovať pri presilovke po vylúčení Flicka. Presilovku však zahrali zle. V samom závere predsa mohli ísť do dvojgólového vedenia, keď sa Galamboš uvoľnil sťahovačkou, posunul puk Chalupovi, ktorý mieril do žŕdky.

V úvode tretej tretiny ustáli Michalovčania vylúčenie Lalancetta a po ňom druhýkrát v zápase gólovo udreli. V 44. minúte sa až pred brankára DVTK dostal Peter Galamboš a bekhendom upravil na 2:0. Strelec druhého michalovského gólu o tri minúty neskôr svojim zavaril, keď fauloval Magosiho, ani túto presilovku však Miškovec nevyužil. Hostia od tohto času kontrolovali priebeh hry. Svoje vedenie mohli navýšiť po tom, čo brankár Adorján podrazil Regendu, ani táto presilovka ale neostala využitá. Minúty ale pribúdali a s tým aj čas domácich na zníženie náskoku Dukly. Počas power-play bol vylúčený Ventelä a Miškovec predsa vykresal iskierku nádeje, keď 24 sekúnd pred koncom znížil János Vás. Na viac sa už ale maďarský tím nezmohol a Michalovčania si tak domov odniesli cenné víťazstvo.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Vas (Magosi, Egle) pres/1 - 24. Korhonen (Lalancette) pres/1, 44. Galamboš (Southorn, Chalupa).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Korba – Janiga, Bogdaň. Bez divákov.
DVTK: Adorján - Wehrs, Szirányi, Láda, Kiss, Rauhauser, Vójtkó, Fazakas - Flick, Vas, Egle - Csányi, Lovei, Révész - Rokaly, Galanisz, Magosi - Ritó, Miskolczi.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Ventelä, Louis, Southorn, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Zekucia - Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Regenda, Suja, Šoltés - Takáč, Bartánus, Mašlonka - Chalupa, Galamboš, Torok - Češík.