Dukla prehrala v Poprade po nájazdoch, bodovala vo štvrtom zápase v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí 27. kola Tipos Extraligy na ľade lídra súťaže HK Poprad 2:3 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Tomeka Valtonena tak síce ukončili trojzápasovú víťaznú sériu, na druhej strane ale bodovali vo štvrtom zápase v rade.

Michalovčania Jakubom Sujom a Vladimírom Mihálikom dokázali dvakrát zrovnať tesný náskok Popradčanov, tí ale v nájazdoch rozhodli o svojej výhre. Zemplínčania sa najbližšie predstavia doma, keď v stredu šiesteho januára na Troch kráľov o 16.00 hod. privítajú Miškovec, o dva dni neskôr, už v tradičnom čase od 17.30 hod. na nich čaká súboj so Slovanom Bratislava.

Pod Tatrami v úvodnej tretine dominovali domáci, ktorí Michalovčanov prestrieľali v pomere 17:6. Mohli za to aj štyri presilové hry. Už po 130 sekundách hry sa ujali vedenia, keď sa presadil James Livingston. Hneď na to domáci nevyužili presilovku po faule Korhonena, za čo mohli pykať pri vylúčení Mareka Hudeca, no ani hostia so svojom príležitosťou nenaložili gólovo. Následne sa museli brániť, keďže na trestnú lavicu išli v rozpätí 28 sekúnd Southorn s Ťavodom, domáci však nevyužili ani dlhočiznú presilovku o dvoch hráčov a nepochodili ani po ďalšom faule Samuela Takáča.

Michalovská odpoveď mohla prísť v úvode druhej časti pri vylúčení Dávida Skokana. Presilovku však nevyužili a mohli za to pykať, McCormackovu chybu Livingston tentoraz nepotrestal. Na druhej strane nepadol gól ani po Mihálikovej strele a následnej skrumáži pred Vošvrdom. Naďalej sa hral obojstranne dobrý hokej. Galamboš neprekonal výborného Vošvrdu, na druhej strane si Tomek poradil so Svitanovou jedovkou. No a keď domáci nič nevyťažili ani z piatej presilovky, keď bol vylúčený Torok, stav po druhej tretie bol stále 1:0.

Michalovčanom výborne vyšiel vstup do tretej tretiny. Pri ich aktivite sa faulu dopustil Handlovský a po necelej minúte zblízka vyrovnal na 1:1 Jakub Suja. Popradčania vrhli všetky sily do útoku a rázom to v michalovskej obrane horelo. Na prevahu domácich reagoval v 50. minúte tréner Valtonen oddychovým časom, Popradčania však naďalej na klzisku dominovali. Síce nevyužili ani šiestu presilovku, po návrate Jána Ťavodu na ľad sa predsa tešili z vedúceho gólu. Pri ďalšom signalizovanom vylúčení Tomeka prekonal v 55. minúte Daniel Brejčák. O minútu a pol ale bolo opäť vyrovnané. Suja vyhral buly a od modrej prepálil Mihálik všetko, čo mu stále v ceste. O víťazovi tak musel rozhodnúť extra čas. V ňom domáci získali po faule Korhonena presilovku, tú ale nevyužili a na rad prišli samostatné nájazdy. Pred nimi urobili popradskí tréneri zmenu, keď do bránky poslali Rychlíka a urobili dobre. Mladý brankár neinkasoval zo štyroch nájazdov ani raz a keď sa na druhej strane presadili Drgoň s Haščákom, extra bod ostal pod Tatrami.

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Góly: 3. Livingston (Bjalončík, Tavi), 55. Brejčák (Matúš Paločko), rozh. náj. Drgoň – 47. Suja (Bartánus, Takáč) pres/1, 57. Mihálik (Suja).
Vylúčení: 3:7. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Štefik - J. Konc, D. Konc. Bez divákov.
HK: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger Handlovský – Tavi, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Jevoš, Hajnik – Valigura.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek - Southorn, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Louis, Zekucia, Chalupa, Ragan – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Regenda, Suja, Šoltés – Takáč, Hickmott, Bartánus – Mašlonka, Galamboš, Török.