Séria sa skončila, Dukla podľahla Zvolenu 3:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí ôsmeho kola Tipos Extraligy na domácom ľade s HKM Zvolen 3:5 a ukončili tak sériu siedmych zápasov, v ktorých bodovali. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa doma predstavia aj v piatok 15. januára, kedy o 17.30 hod. privítajú Nové Zámky.

Michalovskí hokejisti nastúpili proti oslabenému súperovi, ktorému chýbala až šestica hráčov, s vervou predĺžiť sériu, v ktorej bodovali na osem zápasov. Od úvodných sekúnd ale ťahali za kratší koniec. V druhej minúte mohol otvoriť skóre v samostatnom nájazde Ján Chlepčok, ktorý ale nenašiel medzeru medzi Tomekovými betónmi. V tretej minúte ale putoval na trestnú lavicu Lalancette a jeho faul po štyridsiatich sekundách potrestal úvodným gólom Marko Halama. Po inkasovanom góle sa na chvíľu chopili oprát zápasu domáci. Tí najskôr mohli vyrovnať po šanciach Toroka a Šoltésa, Adam Trenčan vo zvolenskej bráne ale svojich podržal. Inkasoval až v desiatej minúte, kedy Hickmott tečoval do siete strelu McCormacka. Chlieb sa lámal na konci prvej tretiny. Keď sa už zdalo, že skončí remízou, v devätnástej minúte tečoval puk do siete Ján Chlepčok. A keďže si domáci zobrali pri jeho góle neúspešný challenge, hneď na to hrali Zvolenčania presilovku a Melanconove nahodenie si do vlastnej bránky zrazil Vladimír Mihálik.

Michalovčania sa mohli do zápasu vrátiť v druhej tretiny v presilovkách, ktoré ale zahrali katastrofálne. Najskôr pri vylúčení Hraška presilovku zahrali veľmi staticky a podobne na tom boli aj v ďalšej prevahe, keď hrali 95 sekúnd dokonca presilovku o dvoch hráčov. Ani v nej ani raz neohrozili Trenčanovu bránku. Prvú strelu na ňu vyslal až v prevahe o jedného hráča Samuel Takáč, brankár hostí ale všetko videl a strelu bezpečne kryl. Prevahu o jedného hráča nevyužili ani Zvolenčania, ktorí však predsa mohli skórovať. V 38. minúte však Peter Zuzin v brejku dvoch na jedného mieril iba do dobre postaveného Tomeka.

V tretej tretine sa obraz hry zmenil. Michalovčania vybehli na svojho súpera, z čoho pramenila presilovka po faule Betkera. Tú využil McCormack na kontaktný gól. Od tohto momentu domáci zavreli svojho súpera do pásma a vytvárali si jednu šancu za druhou. Vyrovnávajúci gól visel na vlásku a dosiahol ho v 48. minúte Ville Korhonen, na čo lavička Zvolena automaticky reagovala oddychovým časom. Domáci sa dlho z vyrovnaného stavu netešili. Po hrubej defenzívnej chybe sa dostal k puku Chlepčok a sám pred Tomekom nezaváhal. Od tohto momentu Zvolenčania krvopotne bránili víťazstvo, ktoré nakoniec aj získali. V poslednej minúte počas power-play ho pečatil Radovan Bondra.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Zvolen 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Góly: 10. Hickmott (McCormack, Šoltés), 42. McCormack (Lalancette) pres/1, 48. Korhonen (Takáč, Mihálik) – 4. Halama (Melancon, Nuutinen) pres/1, 19. Chlepčok (Kubka, Bondra), 20. Melancon (Nuutinen) pres/1, 49. Chlepčok (Marcinek, Ivan), 60. Bondra (Betker)
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Štefík - Bogdaň, Beniač. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Zekucia, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Louis - Hickmott, Lalancette, Šoltés - Bartánus, Suja, Takáč - Korhonen, Erkinjuntti, Regenda - Mašlonka, Galamboš, Torok - Chalupa.
HKM: A. Trenčan - Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gajdoš, Hatala - R. Bondra, Jedlička, Kolenič - Zuzin, Halama, Nuutinen - Marcinek, Tibenský, Chlepčok - Ďuriš, Gubančok, Meliško.

Uverejnené: 12.01.2021 20:01:45