Dukla opäť s prehrou a premiérovo na nulu

Hokejisti michalovskej Dukly pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, čo potvrdili nielen prehrou 0:2 v Považskej Bystrici, ale aj premiérovou nulou na konte strelených gólov v tejto sezóne. Dukla teda v posledných siedmich zápasoch získala iba päť bodov, čo je dôkazom toho, že je v kríze. Michalovce teraz čaká séria troch zápasov doma, už v piatok hostia Topoľčany, potom privítajú Senicu a napokon bude ich súperom Bardejov.

Dukla pred stretnutím v Považskej Bystrici zaevidovala ďalšiu hráčsku stratu, keď po Martinovi Segľovi a Michalovi Kozákovi pribudol so zlomenou rukou na listinu zranených aj Peter Hurtaj. A napokon nenastúpil kvôli bolestiam členka ani kapitán Regenda. Dukla napriek tomu, že preskúpila útočné formácie, hrala s domácimi vyrovnanú partiu a v druhej polovici prvej tretiny odolala aj tlaku počas troch presilových hier Považanov. Práve početná nevýhoda sa pre Duklu stala osudnou, keď v 28. minúte útočník Koleno sekundu po návrate Stríža z trestnej lavice otvoril skóre zápasu. V druhej polovici druhej tretiny už putovali na lavicu hanby postupne až štyria hráči tímu spod Manína, ale Dukla napriek viacerým dobrým možnostiam ani raz neskórovala. Vyrovnaný hokej s tesným rozdielom v skóre sa hral až do 48. minúty, keď sa puk po osi brankár Bratina, útočník Juraj Jurík dostal až centrovi domácich Mariánovi Koledovi, ktorý po druhýkrát prekonal brankára Martona. Dukla hrala slabo a nevýrazne, takže aj preto zaslúžene prehrala.

Kto bude niesť zodpovednosť za ďalšiu potupnú prehru Dukly, tréner Bohunický, alebo hráči Dukly?

POVAŽSKÁ BYSTRICA - MICHALOVCE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 28. Koleno, 48. Koleda.

Vylúčení: 4 -7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Višňovský - Drblík, Lajčiak - 350 divákov.

HK 95: J. Bratina - Leško, M. Smerčiak, Ftorek, M. Lukáč, Bednár, Grill - J. Zlocha, Koleda, Jurík - M. Stráňovský, Bubela, Bujdák - Lipták, J. Tamáši, I. Slávik - Teska, Koleno, Bačík.

HK DUKLA: R. Marton - Boržik, Marinčin, Regenda, M. Takáč, M. Baron, Lad. Mucha, Petruňa - P. Segľa, Lezo, Minčák - M. Mach, Dancsák, Štefanech - Stríž, Fajčák, Opatovský - L. Sabol.

Najbližší program: 18. kolo (piatok 29. 10. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Topoľčany, 19. kolo (utorok 2. 11. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Senica, 20. kolo (piatok 5. 11. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Bardejov.