files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Víťazný vstup Iuventy do jarnej časti MOL ligy

Po 57 dňoch, čo sú skoro dva mesiace, boli v nedeľu konečne v hre o ligové body hádzanárky Iuventy Michalovce. Za ten čas sa mierne zmenil káder dvanásťnásobného slovenského majstra, do ktorého pribudla čiernohorská reprezentantka Sanja Premovičová, ale aj názov klubu, ktorý po novom znie MŠK Iuventa Michalovce. Zverenky trénera Jana Beňadika, ktorý v tomto čase získal pevnú pozíciu do konca sezóny, nenechali vo svojom prvom zápase po dlhej prestávke nič na náhodu. V Plzni vyhrali v dohrávke trinásteho kola MOL ligy hladko 36:19...

Teší vysoké víťazstvo aj to, že si zahrala každá hráčka

Michalovčanky sa mali s Plzňou stretnúť už minulý víkend na domácej pôde. Češky ale kvôli nutnosti dvanásťhodinového návratu do svojej krajiny na Slovensko nepricestovali. Michalovčanky to zvládli a v nedeľu sa tak mohlo po vzájomnom vymenení domáceho prostredia (Plzeň príde do Michaloviec v poslednom kole) hrať. „Bol to pre nás po dlhej dobe ligový zápas. Cieľom bolo, aby sme ho odohrali v správnej koncentrácii a aby si ho dievčatá užili. Až na krátke pasáže sa nám to podarilo. Malo to z našej strany slušnú úroveň. Naším zámerom to bolo rozložiť tak, aby si každá hráčka zahrala. Niekomu to vyšlo lepšie, niekomu horšie, ale v podstate to bolo dobré. Teraz nás čakajú ďalšie zápasy, vo štvrtok hneď v Hodoníne, ktoré nám povedia aj ďalšie fakty a ukážu, v čom máme ešte pridať,“ poznamenal po vysokom víťazstve tréner Beňadik, ktorý je zároveň aj športovým riaditeľom klubu.

Beňadika spolu s jeho novým asistentom Borisom Aspridisom potešilo okrem vysokého víťazstvo aj to, že na palubovke mohol vyťažiť každú jednu hráčku, čo mal k dispozícii. „Dej zápasu nám dal takú možnosť, za čo sme vďační. Do samotného stretnutia sme išli s tým cieľom, aby si každá jedna z hráčok zahrala. Potrebujeme totiž vyťažiť celý káder. Každá jedna svoju šancu využila. Niektorým to možno nevyšlo podľa predstáv, no čakajú nás ďalšie zápasy, v ktorých im to môže ísť lepšie. Po takej dlhej pauze bez zápasu sa to môže stať. To, aby si zahrala každá budeme presadzovať aj v ďalších zápasoch. Káder je dostatočne široký a potrebujeme, aby každá hráčka naberala hernú prax. Je to iné ako tréning,“ pokračuje Beňadik.

Kompaniecovej návrat po pätnástich mesiacoch

Káder, ktorý nastúpil na duel v Plzni bol výrazne obmenený oproti tomu, čo hral posledný duel jesennej časti v Prešove. V ňom už nefiguruje čiernohorská spojka Nada Čorovičová, na druhej strane má tréner Beňadik k dispozícii jej krajanku, ľavoruku bombardérku Sanju Premovičovú. Okrem toho sa do kádra dvanásťnásobného slovenského majstra vrátili aj tri zranené hráčky. Po niekoľkých týždňoch sme v zostave videli kridelníčky Bibianu Štefaníkovú (pauzovala pre výron v členku) a Mariju Radovičovú (trápilo ju zranené koleno), ako aj spojku Irynu Kompaniecovú. Ukrajinská bombardérka sa vrátila po náročnej operácii kolena. Naposledy hrala súťažný zápas ešte v novembri 2019, čo je viac ako pätnásť mesiacov... „Je vidieť, že tam chýba herná prax, no ide o hráčku, ktorá bola v minulosti líderkou tímu. Za mňa bol jej výkon, ako aj výkon tých dievčat, čo sa vrátili po zranení v poriadku. Samozrejme, sú tam veci, na ktorých treba pracovať, no to je po dlhšej absencii samozrejmosťou,“ podotýka Jan Beňadik.

Stratu na Most nerieši

Michalovčanky tak dosiahli siedme víťazstvo z ôsmych duelov. Aktuálne im patrí štvrté miesto s priepastným desaťbodovým rozdielom na zatiaľ stopercentný Most. Ten ale odohral o štyri zápasy viac a vzhľadom k tomu je tabuľka v súčasnosti skresľujúca. „Tak ako sme zakopli my v Dunajskej Strede, môže zakopnúť niekde aj Most. Aj preto je naším cieľom v súčasnosti nepozerať na ostatných, ale pozerať na seba a na svoje výsledky. Keď budeme mať odohraný rovnaký počet zápasov, potom sa môžeme baviť o tom, koľko na koho strácame. V tejto chvíli je dôležité, aby sme hrali a aby sme mali čo najlepšiu športovú formu na zápasy, ktoré nás najbližšie čakajú,“ zdôrazňuje Beňadik, ktorého zverenky budú v hre už tento štvrtok, kedy ich čaká duel v Hodoníne. „V stredu si súpera pozrieme na videu. Ide o tím, ktorý podobne ako Plzeň ešte v lige nevyhral, na to sa ale pozerať nemôžeme. Očakávam možno podobný zápas ako v Plzni. Bude však taký, aký si urobíme.“

Peter BrendzaUverejnené: 19.01.2021 11:13:08 files/pxtohu7hqxuwm5p4.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.