Iuventa s druhým vysokým jarným víťazstvom, v Hodoníne vyhrala 45:18

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí štrnásteho kola MOL liga na pôde HK Hodonín vysoko 45:18, keď už po prvom polčase viedli o dvadsať gólov 28:8. Zverenky trénera Jana Beňadika budú najbližšie v hre konečne na domácej pôde, keď v sobotu 30. januára o 18.00 hod. privítajú v šlágri pätnásteho kola Porubu.

Iuventa mala podobne ako v Plzni výborný vstup do zápasu. V šiestej minúte dávala Trifunovičová na 5:0 a lavička domáceho tímu reagovala oddychovým časom. Ani po ňom sa však obraz hry nezmenil. Popovcová dala v desiatej minúte už na 10:0! Až potom strelila Cygánová prvý gól domáceho tímu. Iuventa aj naďalej pokračovala v naťahovaní svojho náskoku. V pätnástej minúte po góle Rebičovej viedla 14:2, po jej ďalšej presnej strele v dvadsiatej minúte bolo už 18:3. Domáce hráčky sa nezmohli na väčší odpor a už do polčasu tak bolo o víťazovi duelu rozhodnuté. Dve minúty pred jeho koncom zvýšila Trifunovičová už na 26:6 a rozdielom dvadsiatich gólov – 28:8 vyhrala Iuventa aj celý prvý polčas.

Skóre druhého polčasu otvorila na tretí pokus Štefaníková, hneď na to skórovala z pokutového hodu aj Klučková (8:30). Tá istá hráčka zvyšovala v štyridsiatej minúte 36:11, po góle Štefaníkovej bolo v 47. minúte 40:13. Michalovčanky nakoniec zvíťazili 45:15 a na svoje konto si tak pripísali druhé jarné víťazstvo.

HK Hodonín – Iuventa Michalovce 18:45 (8:28)
Pok. hody: 1/1 – 1/1. Vylúčené: 3 – 5. Rozhodovali: Fukala a Mohyla. Bez divákov.
HK: Rehušová, Zichová, T. Novotná – Drexlerová 2, Cyganová 5/1, Jadamíková 2, Gärtnerová, Pospíšilová 2, Kalinová 2, Nováková 2, Višňovská, Krejčíková, Vavroušková, Malecká, Fleková.
IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Klučková 4, Štefaníková 3, Popovcová 8, Rebičová 4, Trifunovičová 3, Trúnková 5, Kohučová, A. Holejová 4, Godečová 3, Bajčiová 3/1, Radovičová 2, Premovičová, Kompaniecová 5, Dulinová 1.