files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Iuventa opäť na výbornú, budúcu sobotu konečne doma

Vstup do jarnej časti nadnárodnej MOL ligy vyšiel hádzanárkam Iuventy Michalovce na výbornú. Po skoro dvoch mesiacoch si na svoje konto pripísali dve víťazstvá. Zverenky trénera Jana Beňadika zvládli súboje na ihriskách súperov, ktorým v tabuľke patria spodné priečky. Najskôr uspeli po výhre 36:19 na pôde predposlednej Plzne a vo štvrtok vyhrali 45:18 u posledného Hodonína.

Trénera Jana Beňadika vysoké výhry tešia, no nepreceňuje ich. Dôležité totiž budú súboje, ktoré na Iuventu čakajú teraz. „Najväčším pozitívom je, že sme po dlhej pauze naskočili do rozbehnutého vlaku víťazstvami,“ rozhovoril sa Beňadik, ktorý dal v oboch súbojoch príležitosť každej jednej hráčke, čo mal k dispozícii. „Toto bol náš cielený zámer. Vzhľadom na to, že sme dlho nehrali, tieto zápasy sme použili aj ako prípravu na tie, čo nás čakajú. Trénovali sme dosť tvrdo a v tejto záťaži sme ostali aj medzi samotnými duelmi,“ pokračuje tréner a zároveň aj športový riaditeľ Iuventy. Michalovčankám vyšli v oboch zápasoch hlavne úvody. V Hodoníne dokonca po desiatich minútach vyhrávali 10:0! „Vedeli sme, že musíme hrať koncentrovane od začiatku. To sme aj vštepovali hráčkam a som rád, že si to zobrali k sebe. Do oboch zápasov vstúpili maximálne koncentrované a bolo to vidno aj na samotných priebehoch. Už v priebehu prvých polčasov sme si vypracovali náskok, ktorý sme v tých druhých ešte zveľadili. Ako som ale povedal, boli to iba dva zápasy a nepreceňujeme výsledky z nich. Uvidíme, ako to zvládneme v sobotu doma s Porubou,“ zdôrazňuje Beňadik.

Premovičovej trápenie

Práve zápas s Porubou a dve následné konfrontácie s Olomoucom veľa napovedia o umiestnení Iuventy. Tá v doterajších deviatich dueloch osemkrát vyhrala a iba raz, konkrétne v Dunajskej Strede, ťahala za kratší koniec. Na druhej strane, na lídra súťaže DHK Baník Most, ktorý zvládol všetkých doterajších trinásť duelov, strácajú osem bodov. „Ako som povedal už minule, momentálna tabuľka je trošku skresľujúca a nedá sa z nej celkom vychádzať. Uvidíme, ako bude vyzerať po dvoch, či troch týždňoch. Nás teraz čakajú zápasy, v ktorých sa zrejme zapotíme viac, ako v Plzni a Hodoníne. Tie dva súboje sme zobrali aj ako prípravu na tie, ktoré nás čakajú teraz. Tomu sme prispôsobili aj tréningový proces. V piatok ráno sme dorazili domov z Hodonína a ešte v ten deň sme dvakrát trénovali. Všetko sme podriadili tomu, aby sme sa dobre pripravili na tie súboje, ktoré nás čakajú teraz. Verím, že sa nám to podarilo,“ poznamenal Jan Beňadik.

Ten v jarnej časti už má k dispozícii celý káder, aj s Kompaniecovou, Štefaníkovou a Radovičovou, ktoré sa vystrábili z dlhších zranení. Spoliehať sa chcel aj na novú posilu, čiernohorskú ľaváčku Sanju Premovičovú, ktorá sa ale zatiaľ herne trápi. „Je vidno, že po konci v Rumunsku jej chýba herná prax. V Plzni sa hľadala na ihrisku, teraz to už bolo z jej strany lepšie. Na tréningu pracuje výborne. Začína sa zlepšovať v streleckej efektivite a všetci veríme, že jej čas príde teraz, teda v zápasoch, v ktorých už o niečo pôjde,“ podotýka Beňadik na margo čiernohorskej reprezentantky, ktorá po roku znova obliekla dres Iuventy. Vlani sa jej anabáza kvôli prerušeniu súťaže skončila po jednom odohranom zápase. V lete si to namierila do rumunského Dunarea Brailla, kde však pravidelne nehrávala a tak v januári tohto roka zvolila návrat do Iuventy, s ktorou sa dohodla na zmluve do konca sezóny.

Veľkonočný šláger v Moste  

V programe Michalovčaniek v nadnárodnej MOL lige opäť nastali zmeny. Vzhľadom na podmienku návratu do krajiny do dvanástich hodín nateraz padli možnosti odohrania domácich dvojzápasov so Zlínom a Pískom. Takisto vedenie klubu hľadá iný termín na odohranie domáceho súboja so Slaviou Praha, ktorý sa mal hrať v sobotu 27. februára. „Aktuálne pracujeme na tom, aby sme sa dohodli na náhradných termínoch týchto duelov. Na druhej strane môžem prezradiť, že už poznáme termín nášho zápasu v Moste, kde sa predstavíme na Veľkonočnú nedeľu štvrtého apríla. Dva dni predtým budeme hrať opäť v Hodoníne, s ktorým sme sa dohodli na dvojzápase u nich,“ prezradil Beňadik, podľa ktorého sa program zápasov ešte môže meniť. „Uvidíme, ako to bude so situáciou ohľadom cestovania. Zatiaľ je jasné, že budúcu sobotu privítame Porubu a potom sa dvakrát stretneme s Olomoucom. Domáci zápas odohráme šiesteho februára, v Olomouci sa predstavíme o týždeň neskôr. Potom nás čaká doma Zlín. Stále sme nezanevreli na myšlienku odohratia dvojzápasov so Zlínom a Pískom doma. Sme na tom dohodnutí so súpermi, no bráni nám v tom situácia s cestovaním a nutnosťou opustenia krajiny do dvanástich hodín. Aj po Hodoníne to teraz vyzerá tak, že sa presunieme za hranicu, kde následný deň potrénujeme a v nedeľu ráno sa vyberieme na cestu do Mostu. Nie je to optimálne, no situácia si vyžaduje aj takéto riešenia. Ako som už minule povedal, chceme hrať a hľadáme možnosti, aby sme hrali,“ dodáva Beňadik.

Peter BrendzaUverejnené: 24.01.2021 09:17:47 files/pb7nomk7h6nezsky.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/xz355oh30psq74gu.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.