Dukla vynulovala Detvu a predbehla ju v tabuľke

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 34. kola Tipos Extraligy nad HC 07 Detva hladko 4:0 a predbehli tak Podpoľancov v tabuľke. Aktuálne im patrí piate miesto. Zverenci trénera Valtonena budú v hre najbližšie budúci piatok 29. januára, kedy sa od 18.00 hod. aj v priamom prenose stanice Sport 2 predstavia v Košiciach.

V predchádzajúcich dvoch meraniach síl týchto súperov sa z výhry tešili zakaždým hostia. Michalovčania začali túto nepriaznivú sériu búrať už v tretej minúte. McCormack napálil od modrej a jeho strelu tečoval za chrbát bezmocného Lietavu Erkinjuntti. V ďalších minútach sa síce hral dynamický hokej s akciami na oboch stranách, pozorné obrany však nepúšťali súperov do šancí. Detva mohla vyrovnať v samom závere tejto tretiny pri vylúčení Regendu sa ale viackrát vyznamenal Tomek v michalovskej bráne.

Hneď v úvode druhej tretiny zahrávali presilovku aj Michalovčania, ktorí ale faul Jendroľa druhý gólom nepotrestali. Lepšie presilovku zahrali hostia, no aj Ján Ťavoda si na lavici hanby posedel celé dve minúty. V 33. minúte podnikli domáci rýchlu kontru, Mašlonka naservíroval puk Galambošovi a ten ho tečoval do siete – 2:1. Hostia mohli ihneď na to znížiť po faule Šoltésa, ich presilovku po šiestich sekundách ale zmaril útočných faulov Ščurko. Ten bol vylúčený aj v samom závere tretiny, počas presilovky však fauloval aj McCormack a tretina sa dohrávala štyria proti štyrom.

V úvode tretej časti sa hostia pokúšali o zníženie michalovského náskoku. Boli viac v pásme, ale Tomáš Tomek svojich držal nad vodou. Šance Podpoľancov znižovala ich disciplína, keďže sa v strede tretiny dopustili dvoch faulov. Prvý ešte Dukla gólom nepotrestala, druhý už áno, keď sa tečom presadil Hickmott. V poslednej minúte ešte Ščurko fauloval v čistej šanci Lalancetta a sám postihnutý z trestného strieľania upravil na konečných 4:0.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 WPC Koliba Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 3. Erkinjuntti (McCormack, Kolusz), 33. Galamboš (Mašlonka), 56. Hickmott (Lalancette, McCormack) pres/1, 60. Lalancette (t.s.).
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Žák, Orolín – P. Tvrdoň, Šoltés. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek – V. Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Hickmott, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Chalupa – T. Török.
HC 07: Lietava – Lalík, Rymsha, D. Jendroľ, Gachulinec, Korím, F. Fekiač, Matej Bača, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – J. Sýkora, Valent, Downing – M. Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Žilka, T. Klíma, Askarov.

Uverejnené: 24.01.2021 19:03:45