files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Dostane sa MFK Zemplín do lepšej šestky?

Základná časť najvyššej futbalovej Fortuna ligy napíše svoju finálnu fázu hneď z kraja jarnej časti. Na programe sú už len štyri jej kolá a tri zápasy, ktoré sa neodohrali kvôli koronavírusu v jednotlivých tímoch. Po jeseni už môžeme povedať, že Slovan Bratislava, Dunajská Streda a Žilina si nadstavbu o titul zahrajú aj v sezóne 2020/21. O zvyšné tri miesta v lepšej skupine bude obrovský boj. V hre sú aj hráči MFK Zemplín Michalovce, ktorí si v nadstavbe o titul zahrali v predošlých dvoch ročníkoch. Tentoraz ale v rukách až také silné karty, ako po minulé roky nedržia...

Ako na tom boli v minulosti?

Fortuna liga sa hrá systémom základná časť (doma–vonku) a nadstavba štvrtú sezónu v rade. Michalovčania sa premiérovo do lepšej šestky v nadstavbe nedostali. Po základnej časti, v ktorej obsadili deviate miesto, na ňu strácali deväť bodov. V nadstavbe o záchranu sa následne posunuli o jedno miesto vyššie a v pohode sa vyhli záchranárskym prácam.

 

V ďalších dvoch sezónach sa im už podarilo do lepšej šestky postúpiť, keď postupne obsadili po základnej časti piate a štvrté miesto, nakoniec skončili na piatom a šiestom mieste. Ako to ale vyzeralo pred štartom jarnej časti? V sezóne 2018/19 im po jeseni patrilo siedme miesto, ziskom ôsmych bodov si ale zabezpečili piate miesto po základnej časti sa po troch výhrach na konci jesene predrali na piate miesto a vo zvyšných štyroch zápasoch si svoju pozíciu ešte vylepšili.

Nebyť zakopnutia so Senicou a v Trenčíne mohli byť v šestke opäť

Michalovčania tentoraz majú ťažšiu pozíciu. Zimujú na desiatom mieste so štvorbodovou stratou na šiesty Ružomberok. Môže za to tradične slabší úvod súťaže, kedy sa skladal káder za pochodu. Práve tam stratili Zemplínčania dôležité body. Takisto za to môžu aj štyri domáce prehry. Mrzí hlavne tá posledná so Senicou, ako aj strata dvojgólového náskoku v Trenčíne. Nebyť týchto zakopnutí, Michalovčania sú v šestke už po jesennej časti. Všetko môže zmeniť ešte protest proti výsledku so Senicou, o ktorom by sa malo rozhodovať v týchto dňoch...

Pri pohľade na tabuľku môžeme vidieť, že medzi jedenástym miestom, ktoré okupuje Senica a štvrtým, kde sú Zlaté Moravce, je iba sedembodový rozdiel, ktorý sa v štyroch zostávajúcich jarných kolách matematicky dohnať dá. Po jesennej časti je zrejmé, že si v prvej šestke opäť zahrajú obhajca titulu Slovan Bratislava, jeho najväčší vyzývateľ Dunajská Streda a aj Žilina, ktorá má na siedmu Sereď náskok jedenástich bodov a stačí jej tak vyhrať jeden duel. O tri zvyšné miesta bude v úvode jarnej časti obrovský boj. Najlepšie vyhliadky majú štvrté Zlaté Moravce a piata Trnava, ktorých ešte čaká vzájomný duel z osemnásteho kola, ktorý sa neodohral kvôli covidu v trnavskej šatni. Do lepšej šestky sa určite bude chcieť dostať aj šiesty Ružomberok, no a takisto aj siedma Sereď, ktorá by sa tam chcela pozrieť znova po roku. Dlho sa počas jesene v lepšej šestke pohybovala Nitra. Tá ale doplatila na zlý záver a len čert vie, ako to tam bude v jarnej časti... Aj preto väčšie šance na účasť v nej dávame iným. Ako napríklad Trenčínu či Michalovciam, ktorí môžu v jari útočiť zo závetria. Michalovčania sa predstavia v Dunajskej Strede a na pôde posledného Pohronia, privítajú Sereď s Nitrou, čo sú rozhodne prijateľnejší súperi, ako majú iné tímy. Na lepšiu šestku však majú stratu štyroch bodov, čo je niekedy málo, ale niekedy aj dosť... Iba jeden bod na dvojicu Trenčín a Michalovce stráca Senica, ktorá chce takisto do lepšej šestky. Posledné Pohronie stráca desať bodov, no má aj dva zápasy k dobru a v prípade ich zvládnutie môže takisto povedať výrazné slovo v boji o lepšiu šestku.   

Bodovať musia aj vonku

Michalovčania vstupovali do sezóny s cieľom opäť si prvú šestku vybojovať. Aktuálne sú od nej vzdialení, keďže nezvládli niekoľko zápasov. Nič ale nie je stratené. V prípade doplnenia kádra a v tom prípade, že z tímu nik dôležitý neodíde, môžu „majorošovci“ zaútočiť na lepšie umiestnenie a aj na prvú šestku. Dôležité je získať z domácich duelov so Sereďou a Nitrou plný počet šiestich bodov. To im ale prvú šestku nezabezpečí, musia tak bodovať aj u súperov, teda v Žiari nad Hronom a Dunajskej Strede. Jarná časť štartuje devätnástym kolom v sobotu 13. februára, ďalšie kolo je na programe počas víkendu 20. - 21. február. Posledné dve by sa mali hrať v sobotu 27. februára a v sobotu 6. marca.

Aktuálna tabuľka
1. ŠK Slovan Bratislava 18 14 2 2 45:11 44
2. FC DAC 1904 Dunajská Streda 18 12 3 3 41:20 39
3. MŠK Žilina 18 9 3 6 40:27 30
4. FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 17 6 6 5 30:20 24
5. FC Spartak Trnava 17 7 2 8 24:24 23
6. MFK Ružomberok 18 5 7 6 26:28 22
7. ŠKF Sereď 17 4 7 6 19:29 19
8. FC Nitra 17 5 4 8 18:31 19
9. AS Trenčín 18 4 6 8 21:33 18
10. MFK Zemplín Michalovce 18 4 6 8 19:37 18
11. FK Senica 18 4 5 9 17:33 17
12. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 16 1 9 6 20:27 12

V jarnej časti sa ešte majú dohrať zápasy
17. kolo: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC Nitra (sobota 6. február).
18. kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - FC Spartak Trnava (sobota 6. február).
18. kolo: ŠKF Sereď - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (utorok 9. február).

Program tímov „namočených“ do boja o prvú šestku

  19. kolo 20.kolo 21. kolo  22. kolo
Zlaté Moravce Žilina (v) Ružomberok (d) Nitra (v) Sereď (d)
Spartak Trnava Senica (d) Nitra (v) Žilina (d) Trenčín (v)
MFK Ružomberok Slovan (d) Moravce (v) Senica (d) Žilina (v)
ŠKF Sereď Nitra (d) Michalovce (v) Slovan (d) Moravce (v)
FC Nitra Sereď (v) Trnava (d) Moravce (d) Michalovce (v)
AS Trenčín FC DAC (d) Senica (v) Pohronie (v) Trnava (d)
Michalovce Pohronie (v) Sereď (d) FC DAC (v) Nitra (d)
FK Senica Trnava (v) Trenčín (d) Ružomberok (v) Pohronie (d)
FK Pohronie Michalovce (d)  Slovan (v) Trenčín (d) Senica (v)

peter brendzaUverejnené: 29.01.2021 21:54:20 files/nrq4o7gybdvzjfpi.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/to6v4ahukd8jatik.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.