Iuventa vyhrala v Písku o päť gólov

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali vo štvrtkovom stretnutí ôsmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na palubovke Písku rozdielom piatich gólov 37:32, keď do prestávky viedli už o osem gólov 23:15. Zemplínčanky sa najbližšie v sobotu predstavia na ihrisku nováčika Baník Most.

Diváci boli prvej dvadsaťminútovke svedkami vyrovnaného stretnutia, keď ani jedno z družstiev neviedlo viac ako o jeden gól. Potom však prišli hluché minúty domácich hráčok, čo využili Michalovčanky na päťgólovú šnúru a napokon vyhrali I. polčas jednoznačne 23:15. Hádzanárkam Písku sa vydaril vstup do druhej časti, znížili rozdiel na dva - tri góly, ale nedokázali spraviť rozhodujúci krok k vyrovnaniu skóre. O nádej na obrat sa pripravili v 56. min, keď za stavu 31:33 nepremenili pokutový hod. Iuventa vzápätí strelila štyri góly za sebou a rozhodla o osude duelu.

Písek - Michalovce 32:37 (15:23)

Pok. hody: 8/4 - 3/2, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Opava a Válek.

SOKOL: Skálová, Káplová, Vařečková - Vrabcová 1, Borovská 11, Salačová, Dvořáková 4, P. Janoušková, Luzumová 8/4, Jandečková, Stellnerová 4, Krouská 2, Vyhnalová 2, Veselá, M. Janoušková.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 3/2, Bačíková, Szöllösiová 3, Kalaninová 5, Polláková 8, Hollá 5, Obšatníková 7, Martonová, Horňáková, Tobiašová 1/1, Mičiníková 1, Wollingerová 1, Tregubovová 3.

Ostatné výsledky 8. kola WHIL: Olomouc - Poruba 29:17 (14:11), Partizánske - Most 30:26 (14:12), ŠKP Bratislava - Veselí nad Moravou 20:19 (7:9), J. Hradec - Šaľa 18:21 (11:9), Bánovce nad Bebravou - Slavia Praha 29:35 (14:18), Zlín - Trenčín 33:28 (15:12).