Dukla zdolala Miškovec, má dvanáste víťazstvo v rade a v tabuľke je už na druhom mieste

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 44. kola Tipos Extraligy nad DVTK Miškovec hladko 5:1 a po dvanástej výhre v rade sa opäť posunuli v tabuľke. Aktuálne im patrí druhé miesto, iba o skóre za prvým Popradom. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie v piatok predstavia v Detve, v nedeľu v televíznom prenose Sport 2 hostia Košice.

Michalovčania od samého úvodu išli za dvanástym víťazstvom v rade. Pomohlo im zlé striedanie súpera a prečíslenie dvoch na jedného, ktoré elegantne, strelou pod hornú žŕdku zakončil Jakub Suja. Druhý michalovský útok bol aktívny aj v ďalších minútach. Zvýšiť vedenie mohol Takáč, ktorý sa natlačil až pred brankára Adorjana, puk však za jeho chrbát nepretlačil. Michalovčania mohli zvýšiť vedenie aj pri vylúčení Vojtká, presilovku však zahrali veľmi zle. V druhej desaťminútovke duelu sa už veľa toho na ľade neudialo. Domáci si ustrážili tesné vedenie, keď maďarský tím prakticky nepustili do šancí.

V jedenástej sekunde druhej časti sa faulu dopustil hosťujúci János Vás, ktorý si ale dlho na lavici hanby neposedel. Už po desiatich sekundách ho z nej vyhnal Peter Galamboš. O štyridsať sekúnd neskôr opäť úradoval druhý michalovský útok. Tentoraz Suja s Takáčom nabili na gól Mašlonkovi. Michalovčania sa upokojili a strážili si náskok. Zvýšiť ho mohli pri vylúčení Wehrsa, na druhej strane, domáci sa ubránili 37 sekundovej presilovke o dvoch hráčov. Brankár Škorvánek ale na konci druhej časti prišiel o čisté konto, keď ho prekonal Jonathan Walker.

Hosťom vyšiel úvod do tretej tretiny. Michalovčanom viackrát zavarili, ich tlak však otupil zbytočný útočný faul Galanisza. Domáci však presilovkou šancou pohrdli zlomiť definitívny odpor súpera a o výhru sa tak ešte museli strachovať. Hostia mohli znížiť po faule Louisa. To ako sa využívajú presilovky im následne ukázal Lehtonen, ktorý v poslednej minúte svojim druhým gólom pečatil konečné skóre na 5:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Miškovec 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Góly: 5. Suja (Mašlonka, Takáč), 21. Galamboš (Lalancette) pres/1, 22. Mašlonka (Takáč, Suja), 57. Lehtonen (Lalancette, Galamboš) pres/1, 60. Lehtonen (Mihálik) – 40. Walker (Göz)
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín, Snášel – Šoltés, Stanzel. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Southorn, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Lehtonen – Mašlonka, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Chalupa, Lačný, Török – Ragan.
DVTK: Adorján – Wehrs, Fredriksson, Szirányi, D. Kiss, Göz, Láda, Vojtkó, Fazakas – Walker, Vas, Anderson – Csányi, Galanisz, Magosi – Galajda, Miskolczi, Lövei – Ritó.

Uverejnené: 02.03.2021 20:56:53