MFK Zemplín prehral v Ružomberku a padol na posledné miesto

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase druhého kola nadstavbovej časti o záchranu na pôde MFK Ružomberok 0:2 a klesli opäť na posledné miesto v tabuľke. Zverenci trénera Jozefa Majoroša sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 3. apríla o 17.00 hod. privítajú Senicu.

V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Michalovčania začali pod Čebraťom aktívnejšie. V prvej desaťminútovke ale nič nevyťažili z priameho kopu Siopisa a následného rohu Phillipsa. Hostia aj naďalej pokračovali v aktívnejšom prejave. V strede poľa dominovala dvojica Bednár – Adekuoroye, ktorá získavala takmer každú jednu loptu. V dvadsiatej minúte prešiel Vojtkov center až k Tandirovi, od ktorého išla lopta tesne vedľa troch ružomberských žrdí. Až v tridsiatej minúte sme videli prvú strelu na bránu, ktorú vyslal Michalovčan Popovits, debutujúcemu Červeňovi však veľa problémom nenarobil.

Viac vzruchu ako v prvom polčase sa udialo na začiatku toho druhého. Najskôr nebol Tandirovi uznaný pre jeho faul gól. V päťdesiatej minúte videl druhú žltú kartu a teda aj červenú Michalovčan Soler. Hneď na to nebezpečne vystrelil Brenkus. Domáci boli v poli o jedného viac a aj preto sa začali viac osmeľovať. V 56. minúte pálil tesne vedľa Regáli. O päť minút neskôr však už domáci skórovali, keď sa po prieniku Regáliho presadil Štefan Gerec. V 78. minúte bolo rozhodnuté. Martin Regáli zabojoval o loptu, poslal ju voľnému Kubíkovi a ten rozvlnil sieť. Domáci mohli ísť dokonca do trojgólového vedenia, Brenkusovu strelu však vytlačil Markovič.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0)
Góly: 62. Gerec, 78. Kubík.
Žlté karty: 42. Múdry, 52. Kojnok, 54. Kružliak, 74. Zsigmund - 15. Soler.
Červená karta: 50. Soler (po druhej žltej karte).
Rozhodovali: Prešinský – Košecký, Galo. Bez divákov.
MFK: Červeň – Čurma, Maslo, Kojnok (72. Filinský) – Gerec, Múdry (69. Kochan), Zsigmund, Mojžiš – Brenkus (89. Luterán) – Regáli (89. Boďa), Kružliak (69. Kubík).
MFK ZEMPLÍN: Marković – Siopis (72. Sharani), Soler, Vaško, Vojtko – Bednár, Adekuoroye (87. Neofytidis) – Phillips (87. Žofčák), Oshima, Popovits (64. Magda) – Tandir (87. Trusa).