Dukla v záverečnom kole opäť víťazne, do play-off ide z druhého miesta

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí posledného päťdesiateho kola základnej časti Tipos Extraligy na domácom ľade nad HK Nitra 4:1 a v dlhodobej časti tak obsadili druhé miesto. Ich súper v prvom kole play-off vyjde z predkola. Michalovčania svoju sériu začnú v piatok druhého apríla na domácom ľade.

V stretnutí posledného kola základnej časti išlo ešte obom aktérom oveľa. Michalovčania by si v prípade víťazstva zabezpečili druhé miesto v tabuľke, hostia zase na diaľku súperili so Slovanom Bratislava o štvrtú priečku. A začali lepšie. Najskôr síce v tutovke Tomek vychytal Mareka Slováka, následne však putoval na trestnú lavicu Peter Galamboš a sekundu pred jeho návratom otvoril skóre duelu Juraj Šiška. Michalovčania mohli vyrovnať pri vylúčení Bodáka, presilovku však nevyužili, podobne ako hostia po faule Korhonena. V trinástej minúte ale mohla Nitra viesť o dva góly, v exkluzívnej možnosti ale Tomek vychytal Finlaya a naštartoval tým obrat svojho tímu ešte v prvej tretine. V osemnástej minúte Korhonen tečoval do siete strelu McCormacka a o minútu neskôr sa pri brejku dvoch na jedného presadil aj Suja a Dukla tak viedla 2:1.

Michalovčanom ideálne vyšiel aj štart do druhej časti.  Už po deväťdesiatich sekundách hry našiel McCormack Samuela Takáča a ten prekonal nitrianskeho brankára Cowleya po tretíkrát v zápase.  Následne domáci nepotrestali vylúčenie Švárneho, no nesmútili, keďže krátko po návrate obrancu s reprezentačnými skúsenosťami na 4:1 upravil Peter Galamboš. Hostia sa v druhej polovici tejto tretiny mohli vrátiť do zápasu, nevyužili ale tri presilovky v rade a po štyridsiatich minútach tak prehrávali rozdielom triedy.

Viacgólový náskok Michalovčanov v tretej tretine ublížil hernému tempu duelu. Ten sa iba dohrával. Domáci mohli navýšiť svoje vedenie troma presilovkami v rade, podobne ako Nitra v druhej časti ich ale nevyužili. Následne mali presilovkovú možnosť aj hostia, ktorí pri vylúčení Mašlonku nastrelili dvakrát konštrukciu bránky, Tomeka však neprekonali a preto Michalovčania zvíťazili 4:1 a v základnej časti tak obsadili skvelé druhé miesto.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Góly: 18. Korhonen (Regenda, McCormack), 19. Suja (Lehtonen, Mašlonka), 22. Takáč (McCormack), 29. Galamboš (Mašlonka, Ťavoda) – 4. Šiška (Fominykh, Pupák) pres/1.
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Snášel ml. – Crman, Bogdaň. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek - Mihalik, Mudrák, Šedivý, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia - Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török - Lačný.
HK: Cowley - Mezei, Bodák, Švarný, Nemec, Ege, Vitaloš, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Finlay, Hrnka, Žitný – Bajtek, Kollár, Drábek – Múčka, Šiška, Fominykh.

Uverejnené: 21.03.2021 19:57:18