Oslabení juniori 1. BK s vysokým víťazstvom

Juniori 1. BK Michalovce si jednoznačne poradili s basketbalistami Kežmarku, keď zvíťazili 71:48. Ich víťazstvo je o to cennejšie, že nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy.

1. BK Michalovce – Kežmarok  71 : 48 ( 42 : 32 )

Štvrtiny : ( 19 : 10 ), ( 23 : 22 ), ( 15 : 6 ), 14 : 10 )

1. BK : V. Mitterpák 34, Šanta 22, Pančura 9, Mikulský 6, Kuik, T. Mitterpák, Harman, Štec, Vaníček, Šepeľa

Mladí Orli nastúpili na zápas s posledným družstvom tabuľky výrazne oslabení. Chýbali im totiž dvaja hráči základnej zostavy Pastirák a Jäger. Na ich výkone to však nezanechalo stopy, keď bezzubého súpera vysoko zdolali. V prvých minútach ešte bolo skóre vyrovnané, ale po oddychovom čase trénera Svitlicu sa už Michalovčania rozbehli. Trojkou V. Mitterpáka v posledných sekundách prvej štvrtiny sa dostali do deväť bodového vedenia ( 19:10 ). V druhej štvrtine pokračoval koncentrovaný výkon domácich, ktorí neustále zvyšovali svoj náskok. Istý útlm nastal v posledných minútach tejto časti, keď dovolili súperovi nastrieľať osem bodov za sebou. Aj preto bol rozdiel v polčasovom skóre len desať bodový, keď domáci viedli 42 : 32. V druhom polčase však mladí Orli už zlomili odpor súpera. Presadili sa hlavne strelec 34 bodov V. Mitterpák, ktorému sekundoval Šanta s 22 bodmi.