MFK Zemplín vyliaty zo Slovnaft Cupu, Košiciam podľahol na pokutové kopy

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vypadli zo Slovnaft Cupu, keď vo štvrtom kole podľahli na neutrálnej pôde v Poprade MFK Košice po remíze 1:1 3:5 na pokutového kopy.

Duel štvrtého kola na neutrálnej pôde začali lepšie Košičania. Tí museli už krátko po uplynutí prvej desaťminútovky striedať, keď zraneného Keresteša vystriedal Martin Sabol. A práve striedajúci hráč mohol krátko po svojom príchode na hraciu plochu otvoriť skóre. V sedemnástej minúte mu Pavúk posunul loptu do pokutového územia, Sabol však mieril v tutovke len do nôh Tomáša Drába. Košičania boli aj naďalej aktívnejší, Michalovčania však dobre bránili priestor a do ďalších šancí druholigistu nepúšťali. Po pol hodine hry mohli dokonca aj skórovať, strela Diarru išla ale tesne vedľa košickej brány. V 36. minúte Košičania otvorili skóre. Karaš poslal dlhú loptu do pokutového územia a Jakúbek ju hlavou poslal do siete. O dve minúty neskôr mohlo byť dokonca 2:0, strela Gladiša ale išla tesne mimo Drábových žrdí. V samom závere Košičania druhýkrát vynútene striedali. Zraneného Martina Sabola, ktorého odniesli na nosidlách, vystriedal Erik Pačinda.

Tréner Michalovčanov Jozef Majoroš poslal do druhého polčasu Mendeza s Popovitsom, ktorí nahradili nevýrazných Phillipsa so Siopisom. A práve Popovits mohol hneď v úvode druhého dejstva vyrovnať, z priameho kopu ale mieril vysoko nad. Zahrmieť mohlo na druhej strane. Po rohovom kope Pačindu a hlavičke Krčmareviča už dvíhali Košičania ruky nad hlavu, lopta sa však odrazila od brvna pred bránkovú čiaru. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Po chybe Františka Pavúka sa dostal do brejku Sharani, posunul loptu úplne voľnému Popovitsovi a ten vyrovnal na 1:1. Michalovčania sa po vyrovnaní nadýchli. Najskôr poslal nepríjemný strieľaný center do pokutového územia Diarra a o chvíľu na to, pred francúzskym legionárom hasil Matúš Kira. Na zmenený priebeh hry reagovala košická striedačke trojitým striedaním. Tréner Vukušič poslal do hry aj dvoch hráčov s michalovskou minulosťou Petra Kavku a Christosa Kountouriotisa. V samom závere hrozili opäť Košičania. Pačindovu strelu z priameho kopu zastavil múr, hlavičku na dvakrát skvelý Tomáš Dráb. Viac sa už v druhom polčase nestalo, a tak o postupujúcom do osemfinále museli rozhodnúť pokutové kopy. Hneď v prvej sérii zaváhal Michalovčan Spoljarič, čo bol jediný z exekútorov a Košičania tak zvíťazili na pokutové kopy 5:3.

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 1:1, 3:5 na pok. kope (0:1)
Góly: 58. Popovits – 36. Jakúbek.
Žlté karty: 40. Siopis, 84. Spoljarič - 79. Kountouriotis, 90. Kavka.
Rozhodovali: Micheľ - Perát, Mihálik.
Bez divákov.
MFK ZEMPLÍN: Dráb – Magda, Vaško, Bednár – Siopis (46. Mendez), Spoljarić, Neofytidis (74. Soler Pino, 82. Volanakis), Begala (74. Ošima), Phillips (46. Popovits) – Sharani, Diarra.
FC: Kira – Jonec, Krčmarević, Pavúk (67. Kavka), Václav – Kis, Keresteš (13. Sabol, 44. Pačinda), Jakúbek – Kim (67. Liener), Gladiš (67. Kountouriotis), Karaš.