Famózny päťgólový obrat michalovskej Dukly!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom štvrťfinálovom stretnutí Kaufland play-off Tipos Extraligy nad HC Dukla Trenčín 5:4, hoci po prvej tretine prehrávali 0:4!  Michalovský obrat režíroval dvoma gólmi Marek Bartánus, po jednom pridali Anti Erkinjuntti, Christophe Lalancette a Peter Galamboš. Druhý štvrťfinálový duel sa odohrá už zajtra, teda v sobotu 3. apríla od 18.00 hod. a priamy prenos môžete sledovať aj na stanici RTVS 2.

Kto nevidel, neuverí! Prvý štvrťfinálový duel medzi dvoma Duklami mal všetko, čo má mať zápas play-off. Po prvej tretine by asi na Michalovčanov nik nevsadil ani deravý groš. Nakoniec sa ale Zemplínčania tešia z prvého víťazstva v sérii, ktoré môže pre nich byť obrovskou psychickou vzpruhou. Obrátiť výsledok z 0:4 na 5:4 totiž nedokáže každé mužstvo...

Úvod prvej časti mali lepší domáci, ktorí si do tretej minúty vytvorili tlak, z ktorého sa im ale otvárací gól streliť nepodarilo. S pribúdajúcim časom sa čoraz viac do útočného pásma tlačili Trenčania. V siedmej minúte hlavní arbitri signalizovali michalovské vylúčenie, ku ktorému ale nedošlo. Tomek síce vyrazil strelu Okuliara, k odrazenému puku sa ale dostal Boris Sádecký a do odkrytej bránky otvoril skóre. Michalovčania sa nestačili čudovať ani o tri minúty neskôr, kedy ich ešte viac počas presilovky schladil Sojčík. Trenčania získali pôdu pod nohami a vo zvyšnom čase prvej časti boli lepším tímom. V osemnástej minúte udreli gólovo opäť, keď sa z presilovky zase presadil Sojčík. To nebolo z ich strany všetko. Krátko pred koncom prvej časti vystrelil na bránku Berisha a aj jeho projektil skončil za chrbtom Tomeka.

Do druhej časti vstúpil úplne iný michalovský tím. Tréner Valtonen urobil zmenu v bránke, keď miesto Tomeka do nej išiel Škorvánek, no ten sa prakticky celý čas nudil. Michalovčania totiž zatlačili súpera do jeho pásma, z čoho pramenili aj fauly Trenčanov. Prvé vylúčenie Ackereda ešte domáci nevyužili, pri druhom už ale sedel na „lavici hanby“ iba osem sekúnd, keď Valenta prekonal Erkinjuntti. V 27. minúte už bolo 2:4, po tom, čo strelu Erkinjunttiho do siete tečoval Christophe Lalancette. Michalovčania sa následne pustili do súpera, ktorému nepomohol ani oddychový čas, ešte viac.  V polovici duelu fauloval Šimon Beták a v presilovke znížil na rozdiel jedného gólu Marek Bartánus. No a domácim sa ešte do konca tejto časti podarilo zrovnať, keď ďalšiu presilovku využil Peter Galamboš.

V tretej tretine to už bol zápas kto - z koho. Oba tímy sa snažili streliť vedúci gól, ktorý by ich priblížil k prvému štvrťfinálovému víťazstvu. Ako prví mohli skórovať Michalovčania, ktorí ale nepotrestali štvrtým gólom z presilovky faul Okuliara. Na druhej strane rovnako pochodili aj Trenčania po vylúčení Toroka a Škorvánek v michalovskej bránke si naďalej držal čisté konto. V 52. minúte narazil Jozef Švec na mantinel Dávida Mudráka, za čo dostal okrem desaťminútového trestu aj dvojminútový a v presilovke Marek Bartánus poslal Michalovce do vedenia. Rozhodnúť mohol z trestného strieľania Peter Galamboš, Valent však svojich podržal. Nič to ale nebolo platné. Michalovská Dukla zubami-nechtami ubránila, hoci v samom závere okrem power-play jej hráči museli čeliť aj presilovke po vylúčení Ťavodu.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 5:4 (0:4, 4:0, 1:0)
Góly: 25. Erkinjuntti (Korhonen, Regenda) pres/1, 27. Lalancette (McCormack, Šedivý), 32. Bartánus (Šedivý, Takáč) pres/1, 36. Galamboš (Lalancette, Korhonen) pres/1, 53. Bartánus (Šedivý, Takáč) pres/1 - 8. Sádecký (Okuliar), 10. Sojčík (Okuliar, Ackered) pres/1, 18. Sojčík (Okuliar, Paukovček) pres/1, 20. Berisha (Valach).
Vylúčení: 6:10 na 2 min., navyše Švec (Trenč.) 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 4:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Müllner, Žák - Gegáň, Hercog. Bez divákov.

HK DUKLA INGEMA: Tomek (21. Škorvánek) - Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Takáč, Suja, Hickmott - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Mašlonka - Lačný, Chalupa
HK DUKLA: Valent - Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha - Sádecký, Paukovček, Sojčík - Kukuča, Rehuš, Okuliar - Berisha, Švec, Kettunen - Krajč, Valach, Beták - Ferenyi.

Uverejnené: 02.04.2021 21:49:21