MFK Zemplín zdolal Senicu gólom z poslednej minúty

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí tretieho kola nadstavbovej časti o záchranu v najvyššej Fortuna lige na domácej pôde nad FK Senica 1:0. O ich výhre rozhodol v poslednej minúte hlavičkou Matej Trusa. Michalovčania sa doma predstavia aj v najbližšom štvrtom kole, keď v sobotu 10. Apríla o 17.00 hod. privítajú celok FK Pohronie.

V šesťbodovom súboji dvoch tímov bijúcich sa o to, aby neboli na poslednom mieste v tabuľke, sa nehral oku lahodiaci futbal. Účelnosť a nutnosť bodovať dominovala nad kvalitou zápasu. V prvom polčase boli aktívnejší domáci. Tí si vypracovali niekoľko štandardných situácii, no čistú šancu si nie. Prvé strely na bránu a v prvom dejstve aj jediné vyslali po dvadsiatich minútach. Najskôr Vliegenovi rukavice vyprášil Oshima a po ňom si brankár FK poradil aj so zakončením Phillipsa. To bolo z prvého polčasu prakticky všetko zaujímavé.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáci trpezlivo dobíjali senické hradby, ktoré ale nie a nie kapitulovať. Určitý obrat priniesli striedania Popovitsa so Žofčákom, ani následne sa však Michalovčania do čistých gólových šancí nedostávali. Keď sa už zdalo, že neskórujú ani do rána, prišiel v deväťdesiatej minúte ich desiaty rohový kop, v ktorom Žofčák „posadil“ loptu na hlavu Mateja Trusu a ten konečne otvoril skóre. V samom závere mohol michalovské vedenie navýšiť ešte Popovits, z brejku ale mieril vedľa.

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 90. Trusa.
Žlté karty: 3. Oshima, 45. Adekuoroye, 53. Sharani – 19. Gamboš, 80. Košťál