Michalovská Dukla vyhrala v Trenčíne 2:1 a rovnakým stavom vedie aj v sérii

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom štvrťfinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy na ľade Dukly Trenčín 2:1 a ujali sa tak rovnakého vedenia v sérii. Oba góly Dukly zaznamenal fínsky útočník Anti Erkinjuntti. V stredu sa hrá od 18.00 hod. aj pred kamerami RTVS 2 štvrtý duel, piaty príde na rad v piatok v Michalovciach.

Michalovský tréner Tomek Valtonen nenechal oproti prvým dvom zápasom vo svojich útokoch kameň na kameni. Celá ostala akurát tretia formácia, v ostatných nastali početné zmeny. V prvých minútach azda najvyrovnanejšej štvrťfinálovej série sa hralo opatrne. Obe mužstvá čakali na svoje šance. Ako prví mohli skórovať v tretej minúte hostia. Rozhodcovia neodpískali zakázané uvoľnenie, k puku sa dostal Bartánus, no ani na dvakrát neprekonal Valenta. V jedenástej minúte domáci zle striedali a Michalovce tak mali k dispozícii presilovku. Tú na začiatku nehrali ideálne, no pri skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval Erkinjuntti, ktorý poslal michalovskú Duklu do vedenia. Domáci mohli vyrovnať po rýchlej kontre, Kettunen však mieril iba do Tomekových betónov, no a michalovský brankár si poradil aj so strelou Ackereda. Aj preto v tretej vojne Dukiel boli po prvej tetine bližšie k výhre Michalovčania.

Taktická bitka pokračovala aj v druhej tretine. Hneď v úvode sa hrubej chyby dopustil michalovský brankár Tomáš Tomek, ktorý rozohral puk len na hokejky Trenčanov a Lukáš Paukovček do prázdnej bránky vyrovnal na 1:1. Michalovčanov lacný inkasovaný gól nezlomil. Do vedenia ich mohol poslať Mašlonka, ktorý pred bránkou nestečoval puk za Valentov chrbát. V 27. minúte sa obranou hostí predieral Erkinjuntti, ktorého Valach zastavil len za cenu faulu a Michalovčania tak hrali druhú presilovku. Tú zahrali výborne. Erkinjuntti a ani Regenda však nedokázali prekonať skvelého Valenta. Hneď na to putoval kvôli nedisciplinovanosti na trestnú lavicu aj Lehtonen a prvú presilovku tak získali aj Trenčania. Tí sa dosť dlhú dobu nevedeli usadiť v útočnom pásme, v závere presilovky ale mohli skórovať aj oni, po strele Sádeckého však zvonila horná žŕdka. Tyčka michalovskej bránky zvonila aj po úniku Okuliara. Trenčania si svojou aktivitou vybojovali ďalšiu presilovku, keď bol vylúčený Mihálik. O pätnásť sekúnd na to fauloval aj Ťavoda a domáci mali dlhočíznu presilovku o dvoch hráčov. Tú zahrali domáci veľmi zle a druhá tretina tak skončila vyrovnaným výsledkom.

Zimný štadión Pavla Demitru bol aj v tretej tretine svedkom taktickej bitky dvoch vyspelých tímov. Aktívnejšie ju začali domáci, ktorí si vybojovali po faule Mihálika ďalšiu presilovku. Tie ale v treťom štvrťfinálovom zápase trenčianskej Dukle absolútne nešli. Nič nevyťažili ani zo štvrtej prevahy o jedného hráča. Tá istá situácia nastala aj pri následnom vylúčení Okuliara, hoci Lalancette mal na hokejke tutovku, pri ktorej ho vychytal Valent. Na druhej strane sa musel mať na pozore Tomek pri strele Ackereda, ako aj dorážke Sojčíka. V 56. minúte podnikli Michalovčania rýchly útok. Lehtonen vyviezol puk, posunul ho Southornovi, ten našiel medzi kruhmi Erkinjunttiho, ktorý nedal Valentovi šancu – 1:2. Trenčiansku snahu následne pochoval faulom hokejkou Ackered, ktorý si vyslúžil dvojnásobný menší trest. V samom závere bol ešte vylúčený aj hosťujúci Šedivý, v power-play ale vyrovnanie neprišlo, a tak sú po treťom štvrťfinálovom zápase k semifinále bližšie Michalovčania.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Dukla Trenčín 1:2 (0:1,1:0,0:1)
Stav série: 1:2.
Góly: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) – 12. Erkinjuntti (McCormack) pres/1, 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen)
Vylúčení: 5:5, navyše Ťavoda (Michalovce) 10. minút vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Adamec - Durmis, Šoltés. Bez divákov.
HC DUKLA: – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda - Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka - Karaffa, Lačný.