V gólovej prestrelke si Michalovce vystrelili postupový mečbal

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy na ľade Trenčína 5:4 a po druhej tesnej výhre v rade pod hradom Matúša Čáka vedú v sérii 3:1. V piatok tak budú na domácom ľade premieňať prvý semifinálový mečbal. O góly v sieti Trenčanov, ktorý, sa podarilo v stretnutí štyrikrát vyrovnať, sa podelili štyri strelci. Dva zaznamenal Pavol Regenda, po jednom pridali Matias Lehtonen, Marek Mašlonka a Roman Karaffa.

Štvrtý štvrťfinálový duel začal michalovskou presilovkou, keďže bol už po pol minúte vylúčený domáci Sádecký. Zemplínčania ju nezahrali ideálne. Najväčšiu šancu si vypracovali po nej, keď Lalancette našiel spoza bránky úplne voľného Takáča, ktorý ale z čistej pozície nemieril presne. Michalovčania pokračovali v aktívnej hre a v piatej minúte prinútili Jalasvaaru k ďalšiemu faulu. V presilovke najskôr Erkinjuntti tečoval nepríjemnú strelu McCormacka, Valent ale odolal. Hostia ale pokračovali v presilovkovej aktivite a odmenou im bol úvodný gól Matiasa Lehtonena. Rovnako presilovkovú šancu dostali v ôsmej minúte aj Trenčania, keď bol vylúčený Regenda a aj oni sa tešili z gólu. Marek Valach sa dostal k puku po vyhratom vhadzovaní a tvrdou strelou nedal Tomekovi šancu. Následne sa hra prelievala z jednej strany na druhú bez dlhšieho prerušenia. V predposlednej minúte zachytil v útočnom pásme puk Regenda a po individuálnej akcii strelou pod Valentovu vyrážačku poslal Michalovce opäť do vedenia. Vyrovnať mohol pri prečíslení dvoch na jedného Krajč, mieril však nad nielen Tomekovu vyrážačku, ale aj bránku.

Začiatok druhej časti vyšiel lepšie Trenčanom. Tí najskôr pohrozili Berishom, Tomek ešte odolal, na strelu Bokroša po obliehaní svojej bránky však nemal nárok. Domáci boli po strelenom góle ako pokropení živou vodou. Rázom mali navrch v každom súboji a boli pred bránkou nebezpečnejší. Do vedenie ich mohol poslať Kukuča, ktorý ale nepretlačil puk za Tomekov chrbát. Michalovčania odpovedali šancami Karaffu a Regendu, v oboch prípadoch sa vyznamenal Valent v trenčianskej bránke. V 32. minúte našiel Karaffa Mašlonku a ten z ideálnej parkety strelou z jednej opäť poslal michalovskú Duklu do vedenia. Domáci mohli vyrovnať v 69 sekundovej presilovke o dvoch hráčov. Berishovi sa to krátko pred návratom McCormacka podarilo a Trenčania dokonca mali k dispozícii vyše minútovú presilovku o jedného hráča. Michalovská odpoveď prišla hneď o niekoľko sekúnd po návrate Galamboša na ľad. Spoza bránky našiel Regenda v ideálnej parkete Takáča, ktorý ale mieril len do brankára Valenta. Michalovský útočník následne fauloval Starostu a putoval taktiež na trestnú lavicu. Hostia ale zvládli výborne oslabenie a následne dostali presilovkovú šancu aj oni, keď Paukovček zbytočne fauloval Ťavodu.

V presilovke rozdelenej do dvoch tretín ale nezískali po štvrtýkrát v zápase vedenie. Čakanie na vedúci gól teda pokračovalo. Misky váh na svoju stranu mohli nakloniť Michalovčania po ďalšom vylúčení Paukovčeka. Presilovku ale opäť zahrali zle. V 49. minúte sa ale k puku medzi kruhmi dostal Karaffa a poslal Michalovčanov štvrtýkrát do vedenia. Trenčania však vyrovnali aj po štvrtýkrát. Dve minúty na to nahadzoval Ackered puk na bránku a ten skončil v sieti. Hneď na to Rehuš zasiahol hokejkou Mudráka do tváre a Michalovčania opäť získali možnosť presilovky. V nej najskôr McCormack nastrelil žŕdku, k puku sa dostal Regenda, ktorý poslal Zemplínčanov po piatykrát do vedenia. Snahu domácich skomplikoval faulom Reddick, Michalovčania však v presilovke nič nevyprodukovali a museli tak svoj tesný náskok vo zvyšných desiatkach sekúnd brániť. Trenčania sa v predposlednej minúte odhodlali k power-play, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Michalovská Dukla tak zvíťazila v Trenčína tesným výsledkom aj druhýkrát a v piatok bude na domácom ľade premieňať prvý postupový mečbal.

HC Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Stav série: 1:3.
Góly: 9. Valach (Berisha, Rehuš) pres/1, 25. Bokroš (Kettunen), 35. Berisha (Ackered, Okuliar) pres/2, 51. Ackered (Švec, Kettunen) – 6. Lehtonen (Southorn, Bartánus) pres/1, 19. Regenda (Galamboš), 32. Mašlonka (Karaffa), 49. Karaffa, 52. Regenda (McCormack) pres/1.
Vylúčení: 6:4, navyše Okuliar (Trenčín) 10. minút nešportové správanie sa. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tvrdoň,Orolín – Kacej, Ordzovenský. Bez divákov.
HC DUKLA: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták.
HK DUKLA INGEMA: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka - Lačný.