Iuventa zdolala Slaviu Praha 34:24 a je blízko k interligovej medaile

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí jedenásteho kola MOL ligy nad Slaviou Praha hladko o desať gólov 34:24 (19:11). Strelecky sa opäť darilo Adriane Holejovej, ktorá zaznamenala podobne ako proti Písku osem gólov. Teraz nastáva v nadnárodnej MOL lige reprezentačná prestávka, v hre budú Michalovčanky až o dva týždne, keď sa počas víkendu predstavia v Zlíne a Písku. Posledný ligový duel odohrajú v sobotu prvého mája, kedy privítajú lídra súťaže DHK Baník Most.

Podobne ako Michalovčanky, aj Slavia Praha mala v nohách sobotňajší duel, „zošívane“ navyše museli celý deň cestovať na východ Slovenska, čo hneď v úvode Michalovčanky využili nástupom. V siedmej minúte viedli 4:0, v deviatej po góle Bajčiovej 5:1 a tréner Slavie František Urban si bral prvý oddychový čas. Ten jeho zverenkám nepomohol. Pri streleckej chuti boli hlavne Bajčiová a Holejová. Práve po jej góle, ktorým bol štvrtým Iuventy v rade, viedli domáce hráčky v sedemnástej minúte už 12:4. Hostkám sa síce dvoma presnými zásahmi podarilo skresať náskok, Iuventa ale pokračovala v naťahovaní svojho náskoku aj v ďalších minútach a prvé dejstvo vyhrali 19:11.

Druhý polčas už priniesol vyrovnanejšiu hádzanú, Michalovčanky však zápas z rúk už nepustili. Po trojgólovej šnúre, ktorú odštartovala Radovičová a dvoma presnými zásahmi v nej pokračovala Trúnková, viedli v 40. minúte po prvýkrát v stretnutí rozdielom desiatich gólov (26:16). Desaťgólový náskok si nakoniec udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Michalovčanky sa tak po prehre v Moste cez víkend naladili dvoma výhrami a ziskom štyroch bodov urobili výrazný krok k zisku interligovej medaily.

MŠK Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 34:24 (19:11)
Pok. hody: 1/1 - 3/2. Vylúčené: 6 - 4. Rozhodovali: R. Sivák a B. Sivák. Bez divákov.
MŠK IUVENTA: Kordowiecka, Jablonská - Štefaníková 3, Dmytrenková 1, Polievková 3, Rebičová 5, Trifunovičová, Trúnková 5, Kohučová, A. Holejová 8, Godečová, Bajčiová 5/2, Radovičová 3, Premovičová, Kompaniecová, Dulinová 1.
DHC SLAVIA: Michalská, Šlejtárová, Koudelková - Holečková, Franková 2, Studená, Vostárková 5, Holeňáková 1, Mišová 5, Jelinková 1, V. Fryčáková 3, Svobodová 2, Zimová 1, V. Galušková 4/2.

Uverejnené: 11.04.2021 20:33:38