Trojgólový víťazný obrat michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom stretnutí Kaufland play-off Tipos Extraligy nad HK Poprad 3:1 a ujali sa tak vedenia v sérii. Michalovčania síce prehrávali po góle Handlovského, troma presnými zásahmi v poslednej päťminútovke ale strhli víťazstvo na svoju stranu. O gólový obrat sa postarali Samuel Takáč, Anti Erkinjuntti a Dávid Šoltés. Druhý semifinálový duel je na programe v Michalovciach už zajtra, t.j. v piatok 16. apríla a opäť ho odvysiela v priamom prenose RTVS 2.

Prvý semifinálový duel sa začal v opatrnom tempe, akoby obaja súperi čakali, čo vymyslí ten druhý. Šancí bolo ako šafranu. Ako prví dali o sebe vedieť Popradčania, konkrétne ich prvý útok, strela Haščáka však len presvišťala michalovským bránkoviskom. Brankár Škorvánek, ktoý dostal šancu miesto Tomeka, nemusel zasahovať ani pri šanci Livingstona, keďže zámorskému útočníkovi v poslednej chvíli podskočil puk. V siedmej minúte bol vylúčený hosťujúci Dalhuisen, Michalovčania si však najväčšiu šancu vypracovali až po jeho návrate na ľade, keď z dobrej parkety nepresne mieril Mašlonka. O sedem minút neskôr mali domáci možnosť druhej presilovky po faule Seiga a tú už zahrali lepšie. Brankár Vošvrda si však poradil tak so strelou Erkinjunttiho, ako aj s koncovkou Lehtonena.

V druhej časti sme už mohli vidieť rýchlejší hokej. Popradčania mali na úvod výhodu presilovej hry po faule Erkinjunttiho, paradoxne však mohli inkasovať. Suja však v brejku nemieril tiesnený presne. Hostia síce presilovku nevyužili, po návrate fínskeho útočníka na ľad však gólovo udreli. Haščák našiel pred bránkou Handlovského, ktorý už nemal problém dopraviť puk do siete. Po inkasovanom góle Zemplínčania ožili a mali viac z hry, do šancí sa však nedostávali. Podržal ich brankár Škorvánek, ktorý zmaril brejk Haščákovi, na druhej strane sa výborne obranou preštrikoval Regenda, ktorý iba tesne minul bránku Popradu.

V tretej časti sa začalo michalovské naháňanie za vyrovnaním. Hneď v úvodných sekundách spálil tutovku Lalancette a neujala sa ani spolupráca Suju s Takáčom. V 47. minúte sa opäť do šance dostal Lalancette, trafil však iba Vošvrdove betóny. S pribúdajúcim časom rástla aj nervozita na michalovskej strane. Hostia umne držali puk od svojej bránky a zdalo, že udržia čisté konto. Michalovčania nevyužili ani presilovku po vysokej hokejke Skokana, no posledná päťminútovka patrila im. Samuel Takáč v 55. minúte nahadzoval puk na bránku a ten skončil za Vošvrdovým chrbtom. Popradčania sa nestihli spamätať a inkasovali opäť. Po necelej minúte nabil Korhonen Erkinjunttimu, ktorý skóroval do odkrytej časti bránky. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. O ďalšie dve minúty neskôr totiž podnikla druhá lajna bleskurýchlu kontru, na ktorej konci bola presná koncovka Šoltésa. Popradčania v závere vrhli všetky sily do útoku. Odvolali Vošvrdu, no okrem tvrdej strely Dalhuisena si ďalšiu šancu nevypracovali. Po záverečnom hvizde ešte zaujala pästná výmena, v ktorej mal domáci Ťavoda navrch nad Presingerom.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Poprad 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Stav série: 1:0.
Góly: 55. Takáč (Mudrák), 56. Erkinjuntti (Korhonen, Lalancette), 58. Šoltés (Suja, Ťavoda) – 24. Handlovský (Haščák, Seigo).
Vylúčení: 3:5, Ťavoda (Michalovce) a Preisinger (Poprad) 10. minút bitka. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, M. Novák – Synek, Kacej. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Southorn, Kolusz, Šedivý – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Karaffa – Lačný.
HK: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Višnevsky, Dalhuisen, Ulrych, Seigo, M. Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Matúš Paločko – Jevoš.

Uverejnené: 15.04.2021 20:37:52