Michalovská Dukla padla v predĺžení, Poprad v sobotu premieňa doma finálový mečbal

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v piatom semifinálovom zápase Kaufland play-off Tipos Extraligy s HK Poprad 2:3 po predĺžení a Poprad sa tak prvýkrát v sérii ujal vedenia, keď vyhráva 3:2 na zápasy. Šiesty duel série sa odohrá v sobotu v Poprade, kde môžu „kamzíci“ premeniť svoj prvý finálový mečbal.

Tréner michalovskej Dukly Tomek Valtonen sa rozhodol do bránky po prvýkrát v sérii postaviť Tomáš Tomeka a urobil dobre. Jeden z najlepších brankárov základnej časti sa totiž v prvej desaťminútovke vyznamenal v dvoch čistých šanciach súpera, keď vychytal Zagrapana aj Handlovského, pri strele Seiga mal aj šťastie, pretože obranca HK mieril nad. Michalovská odpoveď prišla v jedenástej minúte ako blesk z jasného neba. Kolusz vysunul do brejku Lalancetta a kanadský útočník profesorsky otvoril skóre duelu. Vo zvyšnom priebehu prvej časti boli lepší Popradčania. Brankár Tomek ale ustál niekoľko závarov pred svojou bránkou a jeho tím tak po prvej časti viedol 1:0.

Aj v druhej časti boli lepším tímom „kamzíci“, ktorí sa od úvodného buly pokúšali o vyrovnanie. Michalovčania sa sústredili na brejky a po jednom z nich mohol Korhonen zvýšiť na 2:0, no prestrelil prázdnu bránku. Hosťom pomohli presilovky. Najskôr sa faulu pred svojou bránkou dopustil Ján Ťavoda, no a keď počas jeho vylúčenia fauloval aj Vladimír Mihálik, hostia mali k dispozícii 24 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú zúžitkoval Dávid Skokan. Ten bol pri chuti a v 36. minúte poslal svoj tím do vedenia, keď prestrelil inak bezchybného Tomeka. Michalovčania mohli vyrovnať v samom závere druhej tretiny. Lalancette si položil aj brankára Vošvrdu, puk ale do siete nedopravil.

V tretej časti sa obraz hry zmenil. Diktovali ju Michalovčania, ktorí hneď v úvode získali presilovku po faule Skokana. Tú nevyužili a následne sa museli brániť, keď bol vylúčený Erkinjuntti. Ani táto presilovka nebola využitá, podobne ako ďalšia, keď Vošvrda úmyselne posunul bránku. Michalovčania síce túto presilovku nevyužili, no nakopla ich natoľko, keď Erkinjuntti v 51. minúte vyrovnal na 2:2. Vo zvyšných minútach tretej tretiny boli lepším tímom domáci, ktorí ale na tretí gól nezužitkovali viacero závarov pred Vošvrdom. Zápas tak išiel do predĺženia. Polemiku o tom, či ho rozhodnú nájazdy, alebo sa bude hrať do „omrzenia“ nepripustil James Livingston. Ten už v druhej minúte prestrelil Tomeka a rozhodol o tom, že finálový mečbal budú v sobotu premieňať Popradčania.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Stav série: 2:3.
Góly: 11. Lalancette (Kolusz), 52. Erkinjuntti (Mudrák, Lalancette) – 30. Skokan (Svitana, Drgoň) pres/2, 36. Skokan (Svitana, Haščák),  62. Livingston.
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., M. Novák – D. Konc ml., Kacej. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek – Mihálik, Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý – Erkinjuntti, Galamboš, Korhonen – Lehtonen, Lalancette, Takáč – Bartánus, Suja, Regenda – Šoltés, Karaffa, Török – Lačný.
HK: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, M. Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš.

Uverejnené: 22.04.2021 21:32:50