Iuventa rozdrvila po Zlíne aj Písek

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase ôsmeho kola MOL ligy na pôde TJ Sokol Písek 44:25 a zaznamenali tak štvrté víťazstvo v rade. Michalovčanky sú po dvoch štvorbodových víkendoch v rade na druhom mieste a horšie už v súťaži neskončia. Budúcu sobotu ich od 18.00 hod. čaká prestížny súboj s Mostom, ktorý uzavrie tento ročník MOL ligy a rozhodne aj o tom, kto bude jej víťazom.

Michalovčanky sa oproti sobotňajšiemu zápasu v Zlíne tentoraz hlavne v prvom dejstve potrápili. Nevyšiel im úvod zápasu. Jeho skóre síce otvorila Godečová, Písek však kontroval štyri gólmi v rade, na čo lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Po ňom Holejová znížila manko, po góle Veľkovej bolo v siedmej minúte 5:2. Iuventa kontrovala piatimi gólmi v rade. Po presnom zásahu Trifunovičovej (5:7) si v jedenástej minúte brala oddychový čas aj lavička domácich. Po ňom Součková síce znížila na 6:7, no tým len naštartovala trojgólovú šnúru Michalovčaniek, na ktorej konci viedli v pätnástej minúte 10:6. Tento stav ich nakopol a pevne chytili vývoj duelu vo svoj prospech. Náskok Michalovčaniek postupne rástol. V dvadsiatej minúte viedli už 15:7, o šesť minút neskôr 19:9 a polčas vyhrali 22:11.

V druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Jej tempo diktovala rozbehnutá Iuventa, ktorá hneď v úvode dala o sebe vedieť gólmi Trúnkovej a Kompaniecovej (11:24). Po góle Premovičovej viedli hostky 26:13. Písek na tento stav odpovedal trojgólovou šnúrou a kouč Iuventy Jan Beňadik oddychovým časom. Ten gólovú šnúru domáceho TJ Sokol zastavil a náskok Michalovčaniek opäť rástol. Trúnková zvyšovala v 46. minúte už na 34:20. Iuventa nakoniec zvíťazila rozdielom devätnástich gólov 44:25 a natiahla víťaznú sériu na štyri zápasy.

TJ Sokol Písek - MŠK Iuventa Michalovce 25:44 (11:22)
Pok. hody: 3/1 - 3/2. Vylúčené: 1:2. Rozhodovali: Brzósková a Pavelová. Bez divákov.
TJ SOKOL: Preslová, Hořáková – E. Svobodová 1, Boorová 3, B. Velková 3, Merglová, Pešková 2, K. Kubišová 4, Chudá, Stellnerová, Chlupová 1/1, T. Pokorná 7, Součková 4, Bicanová.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 5, Dmytrenková 1, Štefaníková, Rebičová, Trifunovičová 1, Trúnková 7, Kohučová 2/1, Holejová 7, Godečová 2, Bajčiová 5/1, Radovičová 2, Premovičová 5, Kompaniecová 6, Dulinová 1.