Bezgólová remíza MFK Zemplín v Žiari nad Hronom.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v zápase ôsmeho kola nadstavbovej časti o záchranu v najvyššej Fortuna lige v Žiari nad Hornom s FK Pohronie 0:0. Michalovčania síce neprehrali v treťom zápase v rade, no stále im patrí barážová jedenásta priečka, keď majú štvorbodový náskok na Nitru (tá má zápas k dobru) a jednobodovú stratu na desiatu Senicu. Najbližšie sa zverenci trénera Šoltisa predstavia budúcu sobotu pätnásteho mája na svojom trávniku, kedy privítajú Sereď (17.00 hod.). Nadstavbovú časť následne ukončia súbojom v Nitre, ktorý sa odohrá v sobotu 22. mája.

Obom tímom išlo v súboji za krásneho slnečného počasia o dosť veľa. Michalovčanom, aby sa aspoň na jeden deň ešte viac odpútali od poslednej Nitry, domácemu celku zase o to, že v prípade výhry by sa ich už záchranárske práce netýkali. Viac futbalu v prvom polčase ukázali domáci. Tí mohli ísť do vedenia hneď vo štvrtej minúte, Popovits sa ale v úniku pošmykol. Nebyť toho, išiel by sám na bránku. Grécky kridelník bol aj naďalej aktívny, keď ťahal útoky po michalovskej ľavej strane. Po jednom z nich a strieľanom centri Vojtka sa lopta iba tesne nedostala k osamotenému Matejovi Trusovi. Popovits bol v akcii aj krátko po uplynutí pol hodiny, keď po parádnom uvoľnení mieril z hranice pokutového územia tesne vedľa.

Aj v druhom polčase boli hostia na trávniku lepším tímom. Z dominancie sa ale nevedeli dostať do čistej gólovej šance. Domáci totiž umne bránili priestor a nepúšťali Michalovčania k blízkosti svojho brankára. Tréner Anton Šoltis sa pokúsil oživiť svoju útočnú hru v 62. minúte, kedy urobil hneď trojnásobné striedanie. Hneď na to sa po akcii striedajúcich Oshimu s Diarrom dostal k lopte na hranici šestnástky Igor Žofčák, ktorý ale mieril vysoko nad. Do priestoru medzi tri žrde nemieril ani priamy kop Vojtka, volej Oshimu a ani hlavička ďalšieho striedajúceho hráča Sharaniho. Domáci nakoniec ubránili bezgólovú remízu, z ktorej mali vzhľadom na priebeh duelu väčšiu radosť...

FK Pohronie Žiar nad Hronom – MFK Zemplín Michalovce 0:0
Žlté karty: 38. Galuška, 58. M. Adamec, 90. D. Špiriak – 12. Neofytidis, 64. M. Vojtko.
Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Roszbeck.
Bez divákov.
FK POHRONIE: Hrdlička – Blahút (80. Ladji), A. Štrba, P. Pavlík, Heurtaux, Petrák – Weir, Badolo, M. Adamec (76. D. Špiriak) – Galuška (61. Nzeyi), Chvěja.
MFK ZEMPLÍN: T. Dráb – D. Magda, F. Vaško, M. Bednár, M. Vojtko – Adekuoroye, Neofytidis (61. Oshima) – M. Trusa, I. Žofčák (83. M. Begala), Popovits (61. A. Diarra) – Tandir (61. Sharani).

Uverejnené: 08.05.2021 23:31:39