files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Košická župa zaočkovala už takmer 78-tisíc východniarov

Košický samosprávny kraj zaočkoval počas uplynulého víkendu vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách takmer 9 500 ľudí. Po prvýkrát boli v prevádzke tri vakcinačné centrá – v priestoroch SOŠ informačných technológií na Ostrovského ulici v Košiciach, Gymnázia Pavla Horova na Masarykovej ulici v Michalovciach aj v telocvični Hotelovej akadémie na Markušovskej ceste v Spišskej Novej Vsi.

„Po prvýkrát sme očkovali na troch miestach troma vakcínami súčasne, teda Pfizerom, Modernou aj AstraZenecou. Vďaka tomu sme počas víkendu zaočkovali rekordný počet ľudí a celkovo, od otvorenia veľkokapacitných očkovacích centier, sme podalivakcínu už takmer 77 500 ľuďom. V takomto tempe chceme pokračovať aj ďalej, k rýchlejšej preočkovanosti východniarov pomôže aj výjazdová očkovacia služba, ktorá tento týždeň vyrazí za seniormi na Spiš aj na Gemer,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

 

Košická župa bude očkovať celý týždeň, okrem pondelka. Krajské očkovacie centrum v Košiciach bude dokonca v prevádzke nepretržite šesť dní. Očkovať sa tu bude opäť všetkými registrovanými vakcínami. Už tradične sú cez víkend otvorené aj veľkokapacitné očkovacie centrá (VKOC) v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi. Záujemcovia o očkovanie sa môžu naďalej hlásiť cez čakáreň Národného centra zdravotníckych informácií na vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Pre náhradníkov je dostupný župný webový portál www.ockovanieksk.sk. Podľa aktuálnej národnej očkovacej stratégie sú vakcíny od spoločností Pfizer a Moderna určené ľuďom nad 45 rokov, zvyšným vekovým kategóriám je prideľovaná vakcína od AstraZenecy.  Kraj v priebehu tohto týždňa vyrazí aj do prvých obcí, ktoré registrovali svojich obyvateľov nad 60 rokov na očkovanie prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Už v utorok 11. mája bude v kultúrnom dome v Krompachoch zaočkovaných približne 360 seniorov, ktorí zatiaľ na vakcínu čakali. V stredu vyrazí krajská očkovacia jednotka do Margecian a vo štvrtok zaočkuje seniorov v Dobšinej.

Harmonogram očkovania v Košickom kraji, 19. týždeň:
11. 5. VKOC Košice, Pfizer
11. 5. Výjazdová očkovacia služba, Krompachy, Pfizer
12. 5. VKOC Košice, Moderna
12. 5. Výjazdová očkovacia služba, Margecany, Pfizer
13. 5. VKOC Košice, AstraZeneca
13. 5. Výjazdová očkovacia služba, Dobšiná, Pfizer
14. 5. VKOC Košice, AstraZeneca
15. 5. VKOC Košice, Pfizer
15. 5. VKOC Michalovce, AstraZeneca
15. 5. VKOC Spišská Nová Ves, Moderna
16. 5. VKOC Košice, Pfizer
16. 5. VKOC Michalovce, AstraZeneca
16. 5. VKOC Spišská Nová Ves, ModernaUverejnené: 10.05.2021 15:01:37 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.