files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Očkovanie Sputnikom V v Michalovciach

Košický samosprávny kraj bude od soboty 12. júna očkovať aj ruskou vakcínou Sputnik V. Očkovanie touto vakcinačnou látkou bude prebiehať vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Michalovciach v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach.

„Z ministerstva zdravotníctva nám bolo doručených 800 vakcín Sputnik V, pričom k dnešnému dňu je v čakárni NCZI prihlásených do Michaloviec približne 400 ľudí. Každý, kto čakal na očkovanie touto vakcínou, sa tak stále môže prihlásiť. Očkovanie Sputnikom je náročné, pretože po rozmrazení vakcíny je potrebné očkovaciu látku do dvoch hodín vyočkovať. Napriek tomu sme na túto vakcináciu organizačne aj technicky pripravení,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Vakcína Sputnik V je neregistrovaným liekom, ministerstvo zdravotníctva jej udelilo povolenie na terapeutické použitie. Na očkovanie touto vakcínou sa môžu registrovať ľudia od 18 do 60 rokov. „Podobne, ako AstraZeneca, aj táto vakcína je vektorová, čo znamená, že nositeľom informácie je iný typ vírusu, ktorý má pripraviť organizmus na obranu voči infekcii. Očkovanie je dvojdávkové, pričom druhá dávka by mala byť podaná po troch týždňoch od prvej,“ dodal lekár samosprávneho kraja René Hako. Od spustenia veľkokapacitných očkovacích centier, teda od 27. februára, podal Košický samosprávny kraj už viac ako 160 500 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Počas aktuálneho týždňa budú v prevádzke všetky tri župné veľkokapacitné očkovacie centrá, okrem Michaloviec aj v Košiciach a v Spišskej Novej Vsi. Župa naďalej vychádza v ústrety obyvateľom, ktorým neprišla SMS s termínom na 2. dávku vakcíny. Tí môžu prísť po uplynutí 28 dní (Pfizer, Moderna), respektíve 11 týždňov (AstraZeneca) do niektorého z očkovacích centier vždy po 15:00 hod., a to v deň, kedy sa očkuje vakcínou, ktorá je im určená. Župa okrem toho zrýchlila aj tempo očkovania prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Počas aktuálneho týždňa navštívia zdravotníci takmer 70 obcí v kraji, z toho v polovici z nich sa budú podávať vakcíny v krajskom očkovacom autobuse.

HARMONOGRAM OČKOVANIA V KSK v 23. týždni:
VKOC Košice, SOŠ informačných technológií, Ostrovského 1
7. – 8. 6. Pfizer/BioNTech
10. – 11. 6. AstraZeneca
12. – 13. 6. Pfizer/BioNTech

VKOC Michalovce, Gymnázium Pavla Horova, Masarykova 1 12. 6. Sputnik V

VKOC Spišská Nová Ves, Hotelová akadémia, Markušovská cesta 8 12. – 13. 6. ModernaUverejnené: 07.06.2021 15:10:12 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.