Orli doma opäť vysoko vyhrali

Michalovskí basketbalisti si udržali domácu neporaziteľnosť, keď dnes podvečer presvedčivo zdolali rezervu extraligovej Spišskej Novej Vsi 76 : 53.

1. BK Michalovce – BK 04 AC Spišská Nová Ves B  76 : 53 ( 36 : 32 )

Štvrtiny : 19 : 7, 17 : 25, 24 : 8, 16 : 13

1. BK : R. Rakovský 25, M. Rakovský 18, Mitterpák 8, Jäger, Maškulík 3, Tebeľák 4, Mižák 8, Šimko 10

Michalovčania začali výborne, keď prvú štvrtinu vyhrali vysoko 19 : 7. V druhom dejstve však prišiel nepochopiteľný skrat, keď sa im prestalo dariť. Druhú štvrtinu Orli prehrali o 8 bodov a tak bolo polčasové skóre 36 : 32. Prestávka mala slávnostnú dohru, keď si predstavitelia klubu uctili jubileum bývalého hráča Ing. Stanislava Saba, ktorý oslávil vzácne jubileum 60. rokov. K jeho narodeninám mu osobne zablahoželali tréner a prezident klubu Imrich Rakovský a takisto aj primátor Viliam Záhorčák. Druhý polčas bol už viac menej v réžií domácich. Tí dominovali hlavne v obrane. A keď sa rozstrieľali obidvaja bratia Rakovský, ich otec a tréner mužstva si mohol spokojne vydýchnuť. Záver sa už premenil na domácu exhibíciu. Michalovčania tak oplatili svojmu súperovi prehru z ich prvého zápasu, keď na Spiši vysoko prehrali. Zajtra ich čaká posledný celok tabuľky Prešov. Zápas sa odohrá opäť v Mestskej športovej hale o 13. hodine.

Uverejnené: 06.11.2010 20:33:41