Nespravodlivá prehra WinLandu

Hádzanári WinLandu Michalovce prvykrát stratili body na vlastnej palubovke, keď v nedeľu doobeda keď rezerve Prešova podľahli tesne 31:32.

HC WinLand Michalovce – HK Tatran Prešov B  31 : 32  ( 15 : 13 )

Pok. hody : 5/2 – 3/2,  Vylúčenia : 5 – 8, Rozhodovali : Kozák, Mičuda

Priebeh :  3:2, 7:3, 11:7, 13:10, 15:12, 15:13, 17:16, 18:20, 22:24, 23:25, 25:30

WinLand : Bumbera, Serečun – Mandžák 5, Cibere 4, Regenda 2, Lorinc 4, Frajkor 6, Gamrát 8, Horňák, Kostovčík, Piskay, Oblažný 1, Bakajsa, Kysel 1

Tatran : Popčák, Niroda – Mazúr 10, Tóth 1, Marušák 7, Hajdu, Géci 1, Orlovský 2, Bujdoš 9, Vriabeľ, Babjak 2

Michalovčania začali proti súperovi, ktorý bol posilnený o viacerých hráčov A mužstva výborne. Agresívnou obranou hráči winLandu nútili protivníka k chybám, ktoré následne trestali. V deviatej minúte sa gólmi Cibereho a Mandžáka dostali do 5 gólového vedenia ( 7 : 2 ). Dvoj až trojgólový náskok si následne udržali až do konca prvého polčasu, keď ten skončil 15 : 13. Po výbornom prvom polčase však nastal v hre Michalovčanov útlm. To skúsenejší Prešovčania dokonale využili, keď trestali každú každú chybu domácich. Strelec Gamrát si začal robiť s bránky hostí doslova strelnicu, keď zahadzoval jednu šancu za druhou, navyše hra nešla ani ďalším oporám Frajkorovi, či Mandžákovi. Keď sa k tomu pridalo aj tendenčne pískanie od dvojice rozhodcov, obrat v skóre bol na svete. Prešovčania viedli niekoľko minút pred koncom už o 5 gólov a zdalo sa, že je po zápase. Hráči winLandu sa však nevzdali a zabojovali. Keď pol minúty pred koncom vyrovnal Cibere zdalo sa, že zápas už nemôžu prehrať. Chvíľku predtým sa opäť ukázal Prešovčan Mazúr, ktorý surovo stiahol v brejku Regendu za čo si vyslúžil červenú kartu. Podotýkame len, že o tomto hráčovi sa hovorilo aj minulý týždeň keď likvidačne fauloval v zápase Prešov B – Dunica protihráča, ktorý skončil v nemocnici so zlomenou sánkou a otrasom mozgu. Je na zamyslenie, že takýto hráč nemá zastavenú činnosť a podobný zákrok zopakuje aj o týždeň. Keď sa zdalo, že zápas skončí remízou strelil v posledných sekundách víťazný gól Prešovčan Marušák. V tomto momente sa predviedli aj slabí rozhodcovia, ktorý nesprávne posúdili situáciu pred trestným hodom. Dostali tak do výhody hostí a tí to dokonale využili. Hráčom Michaloviec netreba za ich výkon nič zazlievať, pretože za bojovnosť si proti lídrovi tabuľky aspoň bod zaslúžili. Prehra je pre nich príliš krutá. Doplatili však na chyby rozhodcov a slabší koučing lavičky.

Uverejnené: 07.11.2010 18:09:00