MFK Zemplín rozbil vicemajstra 4:1!!!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v prvom kole Fortuna ligy na domácej pôde nad DAC Dunajská Streda rozdielom triedy 4:1. O góly v sieti lanského vicemajstra sa postarali Matúš Begala, Wisdom Kanu, Igor Žofčák a Filip Vaško.

Michalovčania mali parádny prvý polčas. Favorita sa vôbec nezľakli a absolútne na trávniku nebolo vidno, že hrá desiaty tím z minulej sezóny proti druhému. Po úvodnom oťukávaní mohol najskôr gólovo udrieť Artabe, jeho hlavička išla tesne mimo bránky. Rovnako nepresne mierila aj ďalšia letná posila Wisdom Kanu, ktorý sa uvoľnil pred hranicou šestnástky, jeho strela ale priestor bránky nenašla. V dvadsiatej minúte mohlo gólovo udrieť na druhej strane, Taiwo bol sám pred brankárom Kožucharom, loptu však minul. Michalovčania išli naďalej v ústrety gólu. Po uplynutí pol hodiny pri autovej čiare unikol Beskorovajnemu Kanu, naservíroval loptu do druhej línie Begalovi a ten otvoril skóre duelu. Strelený gól domácich nakopol. O šesť minút neskôr si aktéri prvého gólu pozície vymenili. Matúš Begala poslal krásnu prihrávku Kanuovi a ten nedal šancu Jedličkovi. To ešte nebolo z michalovskej strany v prvom dejstve všetko. V samom závere vyzvŕtal obranu Kanu, posunul loptu Magdovi, ktorý ju naservíroval kapitánovi Žofčákovi a ten strelil tretí gól svojho tímu.

V úvode druhého dejstva sa obraz hry zmenil. Tréner hosťujúceho tímu poslal do hry Divkoviča a Rymarenka, čím rozhýbal svoju ofenzívu. Hneď v úvode mohol znížiť ostrostrelec Taiwo, jeho hlavičku skrotil debutant Kožuchar. Po hodine hry ale urobil pri vybiehaní ukrajinský brankár chybu, ktorú Taiwo potrestal a znížil na 3:1. Od tohto momentu hostia ešte viac zapli na vyššie obrátky, skvelá michalovská defenzíva ich však nepúšťala do šancí. Korigovať mohol Beskorovajny, na druhej strane, len do Jedličkovej náruče pálil Kanu. Michalovčania zvládali posledné minúty skvele takticky a svoj náskok ešte navýšili, keď po rohovom kope Žofčáka hlavou skóroval Filip Vaško. Michalovčania tak zdolali lanského vicemajstra 4:1 a sezónu začali parádnym víťazstvom!

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (3:0)
Góly: 31. M. Begala, 37. Kanu, 45. I. Žofčák, 84. F. Vaško – 60. Taiwo
ŽK: 64. M. Begala, 85. D. Magda – 68. Balič
Rozhodovali: Kráľovič – Štrbo, E. Weiss; 751 divákov
MFK ZEMPLÍN: Kozhukhar – Kotula, Artabe, F. Vaško, M. Vojtko – Neofytidis – D. Magda (87. Ranko), M. Begala (67. Méndez), Oshima, I. Žofčák (87. Gembický) – Kanu (74. Kvocera)
FC DAC 1904: Jedlička – Muhamedbegovič, Beskorovainyi, Brunetti – Moumou (46. Rymarenko), Balič, Njie (46. Divkovič), Schäfer, Ciganiks (61. Vera) – Taiwo (86. Sharani), Nicolaescu (61. Andzouana)

Uverejnené: 25.07.2021 20:52:06