Gólová prestrelka v Budkovciach bez víťaza

Až osem gólov videli diváci v zápase šiesteho kola IV. futbalovej ligy Juh medzi OŠK Budkovce a ŠK Strážske. Budkovčania bodovali aj v druhom zemplínskom derby v rade a po Pavlovciach nad Uhom mali na lopate aj ďalší nateraz neporazený tím vo štvrtej lige.

Domáci sa ujali vedenia zásluhou Mareka Bubeňka v siedmej minúte, hosťom sa ale ešte v úvodnej štvrťhodine podarilo gólmi Tomáša Michaliva s Tomášom Hirjakom otočiť. Na vyrovnávajúci gól Ľubomíra Hliváka z 21. minúty odpovedal rovnakou mincou o päť minút neskôr opäť Tomáš Michaliv, ktorý tak ukončil prvopolčasovú prestrelku. Tá pokračovala v druhom dejstve. V jeho úvode domáci otočili gólmi Kiovského a Matúša Bubenka v rozpätí dvoch minút a zdalo sa, že si pripíšu ďalší trojbodový zisk. V deväťdesiatej minúte ale vyrovnal na konečných 4:4 Marek Ciganoc. V nadstavenom čase videl ešte dve žlté karty domáci Pavol Ličko, ktorý tak zemplínske derby dohral predčasne. Strážťania ostali so štrnástimi bodmi na štvrtom mieste v tabuľke, Budkovciam patrí jedenásta priečka, keď v doterajších šiestich zápasoch nazbierali päť bodov. Ostatní Zemplínčania v šiestom kole nebodovali. Pavlovce nad Uhom zdatne vzdorovali Medzevu, keď jediný gól zápasu inkasovali až v poslednej minúte. Topoľany doma podľahli prvým Sokoľanom 1:3, Kráľovský Chlmec doma po rovnakom výsledku nestačil na Spišské Vlachy a Cejkov prehral v Ťahanovciach hladko 0:3.