MFK Zemplín zvládol nervák a zdolal Zlaté Moravce 2:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase ôsmeho kola Fortuna ligy na domácej pôde nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 a opäť potvrdili, že sa im proti tomuto tímu darí. O góly v sieti ViOnu sa postarali Takuto Ošima a Matej Trusa, na druhej strane presne mieril Matúš Čonka. Zverenci trénera Miroslava Nemca sa týmto víťazstvom posunuli na siedme miesto v tabuľke. Najbližšie sa predstavia v Trnave, kde ich čaká ŠKF Sereď. Doma ich uvidíme opäť v sobotu druhého októbra, kedy privítajú o 18.00 hod. Žilinu.

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí už v siedmej minúte otvorili skóre. V strede poľa si prebral loptu Japonec Ošima, potiahol ju až na zhruba osemnásť metrov a utešenou strelu nedal Lukáčovi šancu. V dvadsiatej minúte unikol po pravej strane Juraj Kotula, jeho strieľaný center našiel hlavu Mateja Trusu, ktorý aj za pomoci brvna dostal loptu za bránkovú čiaru. Dva góly hostí nezlomili. Paradoxne, až po nich začali klásť odpor. Krátko po polhodine vyzvŕtal Mondek Mendeza, poslal loptu do pokutového územia, kde ju našiel Čonka, ktorý zblízka znížil. Michalovčanov mohol poslať znova do dvojgólového vedenia Kanu, ktorý ale najskôr prekopol bránu a potom jeho strelu Lukáč vytlačil na rohový kop.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Hneď od úvodu začali preberať iniciatívu hostia, ktorí ihneď aj mohli vyrovnať, Száraz sa ale vyznamenal pri strele Šveca. V sedemdesiatej minúte bol michalovský brankár v pohotovosti opäť, Čogley hlavičkoval iba do jeho náručia. O osem minút neskôr hlavička tohto hráča len tesne minula pravú michalovskú žrď. V samom závere sme ešte videli závar v michalovskej šestnástke, ako aj dve šance Ošimu z brejku, no ani tie a ani šanca Magdu, ktorý v päťke nedosiahol na centrovanú loptu Žofčáka už skóre napínavého duelu nezmenili.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce Vráble 2:1 (2:1)
Góly: 8. Ošima, 20. Trusa - 32. Čonka.
Žlté karty: 36. Neofytidis, 57. Vaško, 82. Artabe - 25. Čonka, 64. Bednár.
Rozhodovali: Smolák - Jánošík, Kuba.
Divákov: 842.
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Kotula (55. Vaško), Ranko, Artabe, Mendez – Neofytidis (55. Begala) – Kanu, Oshima – Žofčák, Trusa (87. Marcin), Popovits (55. Magda).
FC VION: Lukáč – Čögley, Menich, Tóth, Čonka – Bednár – Sloboda, Gamboš (46. Ďubek) – Mondek (88. Ku. Yilmaz), Švec (78. Kolesár), Kyziridis.

Uverejnené: 18.09.2021 20:45:11