Tretia prehra Dukly v rade

Hokejisti michalovskej Dukly utrpeli v utorok v Topoľčanoch tretiu prehru za sebou, keď nad domáci HC nestačili po výsledku 4:2, pričom ide už o tretí súboj bez zisku bodu pre Zemplínčanov za sebou. Najbližšie sa predstavia doma v piatok, ich súperom bude o 17.00 hod. Považská Bystrica.

Dukla pricestovala do Topoľčian len s pätnástimi hráčmi do poľa a už po necelých štyroch minútach inkasovala, keď sa strelou pomedzi betóny brankára Martona presadil kapitán domácich Káčer. V polovici prvej tretiny hrala Dukla presilovku a po skrumáži pred bránou Topoľčian vyrovnal Stríž. Počas ďalšej presilovky v 13. minúte dobre strieľala od modrej čiary kapitán Regenda a po ňom nepremenil tutovku aj Dancsák. V závere prvej časti hry hrali domáci presilovku piatich proti trom, ale ani oni sa nedokázali presadiť. Druhú tretinu začali Topoľčany náporom, ktorý sa zvýraznil po tom, čo sa Dukla dvakrát za sebou dopustila hlúpeho trestu v podobe vyhodenia puku cez mantinel z vlastnej tretiny. Keď sedel v 26. minúte na lavici hanby Martin Segľa, dokázal sa spred bránkoviska presadiť Gráčik a domáci opäť viedli. Nie však nadlho, pretože už o dve minúty si michalovský Lezo spracoval rukou puk a lišiacky vyrovnal na 2:2. Dukla aj s podporou skvelého brankára Martona hrala s Topoľčanmi vyrovnanú partiu. V záverečnej tretine mala sa už Dukla viac-menej bránila a góly už strieľali iba domáci, v 49. minúte bol úspešným strelcom Gráčik a klinec do michalovskej rakvy zaklincoval sedem sekúnd pred koncom opäť Gráčik, ktorý hetrikom rozhodol o tretej prehre Dukly za sebou.

Topoľčany - Michalovce 4:2 (1:1,1:1, 2:0)

Góly: 4. Káčer, 26. Gráčik, 49. Gráčik, 60. Gráčik - 11. Stríž, 28. Lezo. Vylúčení: , presilovky: , oslabenia: . Rozhodovali: Hauko - Otrubčák, Polakovič - 665 divákov. Strely: 41:36.

HC: Hippík - Dráhovský, Múčka, Kabát, Kutňanský, Reismuller, Oravec - Gráčik, Káčer, Havlíček - Tvrdík, Mihálik, Pekarčík - Bystričan, Varga, Klačanský - Vystavil, Indrych.

HK DUKLA: Marton - Boržík, Marinčin, Takáč, Regenda, Petruňa, Mucha - P. Segľa, Lezo, Minčák - Mach, Stríž, Dancsák - M. Segľa, Sabol, Čížek.

Najbližší program: 24. kolo (piatok 19. 11. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Považská Bystrica, 25. kolo (utorok 23. 11. 2010 o 17.00 hod.): Trnava - Michalovce, 26. kolo (piatok 26. 11. 2010 o 18.00 hod.): Detva - Michalovce, 27. kolo (utorok 30. 11. 2010 o 17.00 hod.): Michalovce - Prešov, 28. kolo (piatok 3. 12. 2010 o 17.00 hod.): Trebišov - Michalovce.