files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Vydával sa za policajta, žena takmer prišla o svoje úspory

Polícia opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú aj na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť a dobrosrdečnosť stávajú najčastejšie obeťami podvodov a krádeží. Páchatelia sa pod rôznymi zámienkami dostávajú do ich blízkosti, uvedú ich do omylu, a podvodom, či obyčajnou krádežou ich pripravia o cenné predmety alebo peniaze. Páchatelia vopred premysleným spôsobom okrádajú dôverčivých seniorov pod zámienkami rôznych emotívnych príbehov.

Košickí policajti pred pár dňami zaznamenali prípad, kedy doposiaľ neznámy páchateľ zatelefonoval 57-ročnej žene z Košíc a predstavil sa ako „Marián Belanský“. Ďalej uviedol, že je policajt a má podozrenie, že sa do jej bankového účtu „nabúralli“ hackeri s tým, že je potrebné, aby urýchlene previedla 4.700 eur na iný účet. Nadiktoval jej číslo účtu a ďalej ju inštruoval ako vykonať prevod peňazí. Poškodená žena tak aj urobila. O svoje úspory „našťastie“ neprišla správnym vyhodnotením bankovej inštitúcie a včasnou komunikáciou s orgánmi činným v trestnom konaní.  "O tomto podvodnom konaní poškodená žena podala trestné oznámenie a polícia už vo veci koná. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej  polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin podvodu. Hrozba neoprávneného prístupu do účtu poškodenej ženy sa nepotvrdila. Po páchateľovi, ktorý takýmto spôsobom poškodenú ženu uviedol do omylu, polícia pátra. Za tento trestný čin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody jeden až päť rokov," píše polícia v tlačovej správe.

Polícia varuje pred podobnými prípadmi. "Páchatelia trestnej činnosti si obete vyberajú náhodne bez vekového rozdielu v rôznych hodinových intervaloch. Obete páchateľov sú väčšinou osoby vyššieho veku, pričom predmetom záujmu je vylákanie finančných prostriedkov pod rôznymi legendami, ako napr.: kontaktujú poškodené osoby telefonicky na pevné linky, pričom sa predstavia ako ich rodinní príslušníci /vnuk, vnučka/, lekár /prehryznutý jazyk, dopravná nehoda ich príbuzných/ alebo pracovník banky, ktorý požiada o prístupové kódy k účtu formou SMS správy, ďalej potreba finančných prostriedkov  na kúpu motorového vozidla, darček pre rodičov, či na iné účely. Páchatelia si väčšinou žiadajú zaslať finančné prostriedky cez rôzne bankové služby," upozorňuje polícia v tlačovej správe.Uverejnené: 01.10.2021 10:31:47 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.