Tesný triumf michalovskej Dukly na ľade majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v štvrtom kole Tipos extraligy na ľade majstrovského HKM Zvolen 4:3 a zaznamenali tak tretie víťazstvo v sezóne. Dva góly do siete majstra zaknihoval Roman Žitný, po jednom pridali Kanaďan Fournier a Američan Cameranesi. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v nedeľu o 17.30 hod. privítajú Nitru.

V zápase dvoch lanských semifinalistov začal lepšie majster zo Zvolena. Ten mohol v prvej päťminútovke dvakrát skórovať. Najskôr v prečíslení dvoch na jedného neprekonal Kaarlehta Jedlička a o niekoľko sekúnd neskôr ten istý hráč nemieril z dobrej pozície presne. V siedmej minúte úrovne slabšej prvej tretiny dali o sebe vedieť aj hostia. Cameranesi hľadal pred bránkou Žitného, tomu ale v poslednej chvíli puk preskočil hokejku. V trinástej minúte mohli hostia opäť kapitulovať. Saracino parádne našiel Puliša, ten obišiel aj Kaarlehta, nedopravil však puk do siete. Na druhej strane zase našiel Regenda pred bránkou úplne voľného Fourniera, ktorý najskôr mieril do tyčky a potom pri jeho strele skvele zasiahol Rahm.

Od začiatku druhej tretiny sa hral svižnejší hokej. Najskôr zaujal obranca domáceho tímu Samuel Hain, ktorý sa preštrikoval v útočnom pásme, zakončoval ale bekhendom, čo si Kaarlehto postrážil. Michalovský brankár bol ale v 25. minúte už bez šance pri strele Tomáša Toroka. O dvadsať sekúnd neskôr bolo vyrovnané. Fournierovu strelu najskôr Rahm vyrazil, kanadský útočník sa ale opäť zmocnil puku a spoza bránky dokázal zasunúť puk k tyčke skôr, ako sa stihol zvolenský brankár presunúť. O necelé dve minúty už Michalovčania viedli. Bokroš krásne vysunul Cameranesiho, kanadský center našiel Romana Žitného a ten strelou švihom nedal šancu Rahmovi. Domáci mohli vyrovnať po vylúčení Suju, čo sa im nepodarilo. Hneď na to bol ale vylúčený aj Keränen a ten už dve minúty na „lavici hanby“ nesedel, keď Cole Ully vyrovnal na 2:2. Vyrovnané ale nebolo dlho. Na trestnú lavicu išiel aj domáci Jedlička a Tony Cameranesi opäť poslal Michalovčanov do vedenia. Séria presiloviek pokračovala aj naďalej. Na „lavicu hanby“ putoval aj Michalovčan Kaarlehto, ktorý si už ale na nej posedel celé dve minúty.

Hneď v úvode tretej časti získali Michalovčania 65 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tí z nej nič nevyťažili a tak prišiel miernejší tlak domácich. Následne ale išiel na trestnú lavicu aj Saracino a Roman Žitný poslal Michalovčanov do dvojgólového vedenia (2:4). Zvolenčania mohli znížiť po vylúčení Regendu, Juraj Mikuš však v presilovke z dobrej pozície minul a po návrate michalovského útočníka na ľad z bekhendu neskóroval ani Csányi. Presilovku nevyužili ani Michalovčania po vylúčení Ullyho a následne nepotrestali ani faul Marcineka, keď Žitný trafil iba ľavú žŕdku. 132 sekúnd pred koncom zdramatizoval zápas Csányi, Zvolenčania sa už ale vyrovnania nedočkali, hoci Csányi netrafil v power-play odkrytú bránku. Mohlo za to aj vylúčenie Mikuša v poslednej minúte...

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Góly:  25. Török (Kotvan, Puliš), 31. Ully (Roy, Puliš) pres/1, 58. Csányi (Marcinek, Hraško) – 25. Fournier (Galamboš), 27. Žitný (Bokroš, Cameranesi), 34. Cameranesi (Fournier, Žitný) pres/1, 48. Žitný (Pavlin) pres/1
Vylúčení: 7:4. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Výleta – Knižka, Frimmel. Divákov: 814.
HKM: Rahm - Hraško, Hain, Kotvan, Roy, S. Barcík, Kubka, Meliško – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš, Török – Marcinek, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Ťavoda, Valtola, Gajdoš – Žitný, Cameranesi, Keränen – Erkinjuntti, Suja, B. Mráz – Regenda, Galamboš, Fournier – Chalupa, Tibenský, Kukuča