MFK Zemplín v parádnom zápase zostrelil Žilinu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase desiateho kola Fortuna ligy nad MŠK Žilina 1:0 a po treťom víťazstve v rade sa v tabuľke dostali už na štvrté miesto. Jediný gól stretnutia strelil kapitán MFK Zemplín Igor Žofčák. Teraz nasleduje v lige reprezentačná prestávka, po nej sa Michalovčania predstavia v Senici a Dunajskej Strede.

V Michalovciach sa v súboji dvoch tímov momentálne atakujúcich prvú šestku hral zaujímavý futbal. Hostia vedomí si, že nechcú odísť bez výhry piaty duel v rade, začali aktívnejšie. Prvú šancu si vypracovali už v desiatej minúte strelec Bičachčjan, ale ani Gono však Száraza v michalovskej bráne neprekonali. Za domácich odpovedal nepresnou strelou Mendez, v pätnástej minúte hlavičkoval nepresne Trusa. Ten istý hráč mieril tesne vedľa aj po centri Magdu. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil domáci Mendez, pohotový brankár Petráš jeho gólovú strelu vytlačil na žrď a následný rohový kop.

V druhom polčase začali preberať iniciatívu hostia. Michalovčania sa zamerali na rýchle kontry a jedna im vyšla krátko po hodine hry. Magda odcentroval z pravej strane, k lopte sa dostal ich kapitán Žofčák, ktorého hlavičku najskôr zblokovala obrana, Žofčák sa ale dostal k odrazenej lopte a rutinérsky otvoril skóre. Hostia boli síce v ďalšom priebehu aktívnejší, gól ale nedosiahli. Najbližšie k nemu mal stopér Nemčík, ktorý zblízka netrafil bránu. Michalovčania tak zvíťazili v treťom zápase v rade a hlbšie sa usadili v prvej šestke.

MFK Zemplín Michalovce - MŚK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 61. Žofčák.
Žlté karty: 37. Artabe, 61. Žofčák, 85. Ranko – 50. Mráz, 67. Nemčík, 85. Jambor.
Rozhodovali: Prešinský - Galo, Košecký.
Divákov: 1180.
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Artabe, Ranko, Vaško - Magda, Ošima (90.+2 Šuľa), Begala (81. Casado), Mendez - Žofčák (81. Kvocera), Kanu (81. Marcin), Trusa (59. Popovits).
MŠK: Petráš - Anang, Minárik, Nemčík, Sluka (79. Jambor) - Gono (63. Iľko), Mráz, Bičachčjan - Rusnák (70. Kaprálik), Jibril, Ďuriš (63. Slebodník).

Uverejnené: 02.10.2021 21:29:28