Šesťgólový výprask michalovskej Dukly od efektívnej Nitry

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v zápase piateho kola vysokú domácu porážku, keď HK Nitra podľahli 2:8. Góly Dukly zaznamenali už za rozhodnutého stavu v presilovkách Janne Keränen a Pavol Regenda. Zverenci trénera Tomeka Valtonena budú najbližšie v hre budúcu piatok, keď od 18.00 hod. privítajú bratislavský Slovan.

Obrovský šok zažili michalovskí fanúšikovia navnadení po dvoch výhrach nad ašpiranti na medailu. Tentoraz Michalovčanov vyškolila Nitra z efektivity a vyzliekla ich úplne donaha. Domáci boli nabudení po dvoch víťazstvách v rade, odhodlanie ale zrejme nechali v šatni. Hostia totiž boli vo všetkom lepší a hlavne efektívnejší. V štvrtej minúte putoval na trestnú lavicu Tibenský a jeho faul potrestal úvodným gólom Buček. Michalovčania dostali šancu vyrovnať po faule Michaela Drábeka. V presilovke mal síce obrovskú šancu Keränen, hostia ale podnikli rýchly výpad a Tomáš Hrnka prekonal Kaarlehta po druhýkrát. Michalovčanom vôbec nešli presilové hry. Po prvom inkasovanom góle mali hneď tri možnosti vyrovnať, nevyužili ani jednu a ešte v prvej časti za to kruto pykali, keď v presilovke o dvoch hráčov zvýšil na 3:0 Tomáš Hrnka.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil a gólová sprcha pokračovala. V 25. minúte Hrnka v presilovke zavŕšil svoj hetrik, o tri minúty neskôr Baláž zvýšil už na 5:0. To stále nebolo zo strany hostí všetko.  V 34. minúte sa síce domáci ubránili presilovke, sekundu po jej skončení ale Buček dal na 6:0 a kalich horkosti si vypili v 38. minúte, kedy Rockwood dával už na 7:0 v prospech hostí.

Až v tretej časti, po určitom poľavení hostí, sa dostali do hry aj Michalovčania. Tých trochu nakopla dvojnásobná presilovka. V hre piatich proti trom znížil Janne Keränen a v presilovke o jedného hráča dal Pavol Regenda na 2:7. Posledné slovo však patrilo hosťom. Filip Krivošík deväť minút pred koncom poslal do Kaarlehtovej siete ôsmu vizitku Corgoňov, ktorí tak triumfovali na Zemplíne po výsledku 8:2 absolútne zaslúžene.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 2:8 (0:3, 0:4, 2:1)
Góly: 47. Keränen (Cameranesi) pres/2, 48. Regenda (Žitný) pres/1 - 4. Buček (Tvrdoň, Hrnka) pres/1, 8. Hrnka (Buček) oslab/1, 16. Hrnka (Tvrdoň, Raskob) pres/2, 25. Hrnka (Raskob, Tvrdoň) pres/1, 28. Baláž, 34. Buček (Nemec), 38. Rockwood (Holešinský),  51. Krivošík.
Vylúčení: 8:7, navyše Fournier (Michalovce) osobný trest DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Orolín, Korba – Hájnik, Šoltés. Divákov: 650.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Ťavoda, Valtola, Gajdoš - Žitný, Cameranesi, Keränen - Erkinjuntti, Suja, Fournier - Regenda, Galamboš, Kukuča - Chalupa, Tibenský, Lačný.
HK: Honzík - Mezei, Raskob, Pupák, Nemec, Vitaloš, Bodák, J. Štefanka, Múčka - Tvrdoň, Hrnka, Buček - Krivošík, Rockwood, Holešinský - Bajtek, Baláž, Varga - Volko, Sýkora, Drábek.

Uverejnené: 03.10.2021 20:29:00