Nitrianska lekcia z efektivity: Musíme sa divákom ospravedlniť, hovoria zhodne Galamboš s Chalupom

Druhý víkend po sebe mohli mať michalovské športové kluby stopercentnú bilanciu, no druhýkrát po sebe im to pokazili hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce. Zatiaľ, čo minulú nedeľu prehrali v Trenčíne, teraz nestačili na Nitru, ktorej doma podľahli šokujúco a zahanbujúco 2:8. Michalovčania nemôžu mať žiadne ospravedlnenie. Corgoni, ktorí v piatok nezvládli domácu gólovú prestrelku so Slovanom Bratislava (5:8), ich vyzliekli do slova a do písmena donaha, a ukázali, na čom stále musia v Michalovciach pracovať...

Na úvod si pomôžeme štatistikami. Odkedy sú Michalovčania v najvyššej extralige, osem gólov dostali iba raz. Bolo to v sezóne 2018/19 v rámci 31. kola, kedy prehrali v Poprade rovnako 2:8. Doma je to ale najvyšší počet inkasovaných gólov a aj najvyššia prehra. Čo sa týka tímu pod vedením súčasného trénera Tomeka Valtonenena, ten ešte so svojim mužstvom takisto osem gólov nedostal. Utrpel však takisto šesťgólovú prehru vo Zvolene (1:7). „Bol to asi najhorší zápas pod mojim vedením v Michalovciach,“ krútil hlavou michalovský tréner po stretnutí. „Máme za sebou veľmi náročné obdobie plné ťažkých zápasov. Mužstvo oslabili zranenia a chýbala nám energia. Niekedy prídu aj takéto výbuchy,“ pokračuje fínsky lodivod, ktorému kvôli zraneniam chýbala elitná obranná dvojica Mihalik – Mudrák a takisto aj útočníci Mráz s Mašlonkom. Som však rád, že chlapci bojovali a v závere strelili aspoň pár gólov. Celkovo však bol súper lepší a my sme z výsledku pochopiteľne sklamaní. V tomto zápase sme nemali šancu, ale pred nami je pár dní voľna, oddýchneme si a potom chcem hrať opäť dobrý hokej. Toto treba brať ako dobrú lekciu z pohľadu mentálnej i fyzickej prípravy na zápas,“ dodal na záver Valtonen.

Prakticky od samého úvodu boli hostia lepším tímom. Po prvej tretine viedli po dvoch presilovkových góloch a jednom v oslabení 3:0, po druhej časti to bolo šokujúco 0:7! „Nemôže sa stávať, že doma prehráte takto vysoko,“ nehľadal výhovorky útočník Peter Galamboš. „Je to hanba a musíme sa ospravedlniť divákom. Teraz máme nejaký čas nad sebou popremýšľať. V piatok hráme doma proti Slovanu a musíme podať diametrálne odlišný výkon,“ pokračuje Galamboš. Ten videl príčiny vysokej porážky aj v hre v nerovnovážnom stave. „My sme presilovky v prvej tretine nevyužili, oni áno a dokonca skórovali aj v našej presilovke. Dostali sa do pohody a potom to už bolo ťažké. V tretej tretine možno trochu poľavili, čo sme využili na strelenie dvoch gólov. Som rád, že sme vyhrali aspoň poslednú tretinu, no do zápasu so Slovanom musíme zlepšiť všetko. Síce sa v lete vymenila časť tímu, no na to sa už vyhovárať nemôžeme. Sme už spolu dosť dlho, takže už musíme byť na seba zvyknutí. Doteraz sme nehrali zle, v Trenčíne sme prehrali kvôli tomu, že sa nám nedarilo v presilovkách. Ako hovorím, musíme sa z toho všetkého poučiť, ísť ďalej a proti Slovanu sa prezentovať inak.“

„Ináč ako hanbou to nazvať nemôžeme,“ rozhovoril sa ďalší útočník Samuel Chalupa. „Môžeme si za to sami. Prvé dve tretiny sme nehrali dokopy nič. Potešiteľné, že sme vyhrali aspoň poslednú tretinu, inak žiadne pozitívum nevidím,“ pokračuje Samuel Chalupa. „Veľký klobúk dole pred fanklubom, ktorý fandil aj za takéhoto stavu. Diváci nás hnali, no my sme nehrali dobre a od prvého do posledného hráča sme na ľade neodovzdali to, na čo máme. Verím, že to zmeníme v piatok doma proti Slovanu, kde musíme podať diametrálne odlišný výkon. Musíme na to rýchlo zabudnúť, pozitívne sa naladiť a ukázať na ľade, že hokej hrať vieme,“ dodal michalovský útočník.