files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovce otvárajú desiate centrum pre seniorov

Mesto Michalovce zabezpečuje ambulantnú sociálnu službu pre seniorov – denné centrum (DC), v podstate ide o bývalé kluby dôchodcov. V dennom centre sa poskytuje sociálna služba počas dňa tým občanom, ktorí dovŕšili dôchodkový vek a osobám so zdravotným postihnutím. Centrá slúžia ako spoločenské strediská, sú miestom zábavy a odpočinku pre dôchodcov. Hlavným cieľom tejto činnosti je podnecovať aktivity seniorov, začleňovať ich do života spoločnosti a zbavovať ich pocitu osamelosti.

Je priam symbolické, že práve v Mesiaci úcty k starším mesto otvorilo v poradí už desiate denné centrum pre seniorov. Nachádza sa na Vrboveckej ulici, v objekte bývalej materskej školy. Otvorenie denného centra sa uskutočnilo vo štvrtok 7. októbra. Mesto s opravami budovy bývalej škôlky začalo už v roku 2017. Postupne boli na objekte realizované stavebné práce, ktoré zahŕňali opravu strechy, fasády, elektrorozvodov, vodomernej šachty a hromozvodu. Ďalej boli vymenené okná, opravené steny, stropy, podhľady a schody, urobili sa nové omietky, v záhrade bol postavený altánok. V roku 2021 bolo centrum vybavené nábytkom. Celkové finančné náklady na zriadenie denného centra na Vrboveckej ulici predstavovali sumu 92 tisíc eur a boli hradené z vlastných zdrojov mesta,“ píše sa v tlačovej správe samosprávy.

Seniori tvoria neoddeliteľnú súčasť našej spoločnosti. Staroby sa dožíva stále viac ľudí a je normálne, že toto obdobie života chcú prežívať kvalitne. Mesto Michalovce podáva preto seniorom pomocnú ruku a aj prostredníctvom denných centier im pomáha prijať starobu pozitívne a nepoddať sa jej. Náklady na prevádzku a činnosť denných centier sú hradené z mestského rozpočtu a v priemere na jeden rok predstavujú výšku 45 tisíc eur. Seniori, ktorí majú záujem stať sa členom niektorého z denných centier, môžu kontaktovať pracovníčku odboru sociálnych vecí Mgr. Renátu Cibíkovú renata.cibikova@msumi.sk, ktorá im poskytne viac informácií.

V súčasnostiv meste funguje desať denných centier, ktoré združujú takmer 850 členov: 
DC 1 na Ulici obrancov mieru (260 členov), 
DC 2 na Ulici školskej (62 členov), 
DC 3 na Ulici obrancov mieru (218 členov), 
DC 4 na Ulici zakarpatskej(70 členov), 
DC 5 na Ulici J.A. Komenského (35  členov), 
DC 6 na Ulici J. Hollého (63 členov), 
DC 7 na Ulici okružnej (70 členov), 
DC 8 na Ulici A. Šándora, Močarany (76 členov), 
DC 9 na Nám. osloboditeľov (32 členov),
DC 10 na Ulici vrboveckej (prihlasovanie členov ešte prebieha).Uverejnené: 08.10.2021 09:24:21 files/7rm58k3yqdtsxszh.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.