Dukla so štvrtým víťazstvom v rade. Bystricu zdolala gólom Keränena v predĺžení

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola najvyššej Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 1:0 a dosiahli tak štvrté víťazstvo v rade. Po bezgólových troch tretinách rozhodol v predĺžení Janne Keränen. Zverenci trénera Tomeka Valtonen sa doma predstavia aj v najbližšom desiatom kole, keď v piatok o 17.30 hod. privítajú vo východoslovenskom derby Prešov.

Po minúte ticha za bývalého hráča Michaloviec Ľubomíra Ihnáta sa začal opatrný hokej s vyčkávaním na prvý gól. Streliť ho mohol domáci Kukuča, po výbornej Fournierovej prihrávke, Belanyi ho ale v čistej šanci vychytal lapačkou. Ďalšiu „gólovku“ mal Cameranesi, keď sa k nemu odrazil puk po Regendovej strele, v poslednej chvíli ho ale zrazil Ihnačák. Domáci brankár Škorvánek (prišiel na striedavý štart z prvoligovej Žiliny) musel byť v permanencii v pätnástej minúte, keď zmaril rovno dve šance „baranov“. Strelu Bretona pokryl, Šoltésovu vyrazil na žŕdku. Bystričania sa gólovo nepresadili ani v presilovke po faule Cameranesiho. Následne putovali v rozpätí tridsiatich sekúnd na „lavicu hanby“ aj dvaja Bystričania, Dukla však dlhú presilovku o dvoch hráčov nevyužila. Najbližšie mal ku góly Cameranesi, jeho strelu však skončila na bočnej sieti.

Od úvodu druhej časti sa hral živší hokej, paradoxne, viac gólových šancí ako v prvej tretine sme nevideli. V 25. minúte mohli skórovať opäť domáci, Žitného s Cameranesim ale vychytal Belanyi. Na druhej strane sa vyznamenal aj Škorvánek, ktorý lapačkou pokryl delovku Boldižára. V 28. minúte mal ďalšiu šancu Kukuča, ktorý si našiel Belanyim odrazený puk, za jeho chrbát ho však neprepasíroval. V samom závere mohli zápas dostať na svoju strany Bystričania, ktorí ale pri vylúčení Tibenského nič podstatné nevymysleli.

Aj v tretej časti pokračovalo čakanie na prvý gól. Hneď v úvode tejto časti Chase Berger, zblízka ale Škorvánka neprekonal. Hneď na to putoval na trestnú lavicu Keränen, opäť ju však nevyužili. Michalovčania mohli odpovedať v presilovke po vylúčení Šoltésa, Keränen ale v čistej šanci nechal vyniknúť Belanyiho. Päť minút pred koncom putoval na trestnú lavicu Boldižár, na konci presilovky mal gól na hokejke Regenda, opäť vynikol Belanyi. Rovnako ale pochodili aj Bystričania, ktorí nepotrestali faul Tibenského a o víťazovi tak šesťdesiat minút nerozhodlo. V predĺžení začali Michalovčania náporom a už po 35 sekundách Keränen nachytal Belanyiho strelou pod hornú žŕdku a rozhodol o tom, že dva body si vybojovala michalovská Dukla.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 1:0 pp. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 61. Keränen (Suja).
Presilovky: 5:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Muller - Janiga, Šoltés. Divákov: 650.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - T. Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Valtola, Ťavoda - Žitný, Cameranesi, Keränen - Fournier, Erkinjuntti, Kukuča - Regenda, Suja, Galamboš - Lačný, Tibenský, Chalupa - Hajnik.
HC 05: Belányi - Breton, J. Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch, Boldižár - G. Gabor, Ihnačák, Scherbak - Fossier, Berger, Šoltés - Vašaš, Bubela, K. Jendroľ - Výhonský, Tamáši, Kabáč.

Uverejnené: 17.10.2021 18:54:13