Humenné a Vranov nad Topľou do osemfinále Slovnaft Cupu

Deviatimi zápasmi odštartovalo tento týždeň štvrté kolo boja o najstaršiu klubovú trofej Slovnaft Cup. V hre o osemfinále sú aj traja Zemplínčania a dvaja z nich sa už doň dostali.

FK Humenné a MFK Vranov nad Topľou totiž zvládli náročné prekážky a po výhrach v Galante 2:1 respektíve Belej 1:0 postúpili do jarných bojov národného pohára. V hre bude mať Zemplín ešte jedno horúce želiezko v ohni. V stredu desiateho novembra sa MFK Zemplín Michalovce predstaví na pôde druholigového Komárna. Humenčania sa vo štvrtom kole predstavili na pôde účastníka II. ligy Západ FC Slovan Galanta. Už v desiatej minúte išli po góle kanoniera Michala Hamuľaka do vedenia. V 22. minúte síce vyrovnal domáci Horák, no v 59. minúte rozhodol striedajúci Milunovič. Vranovčania cestovali k lídrovi V. ligy Stred s jasným cieľom, historického postupu do osemfinále. Ten sa im podarilo naplniť po góle Batrina z taktiež 59. minúty.

Výsledky 4. kola
ŠK Belá - MFK Vranov nad Topľou 0:1 (0:0)
Gól: 59. Batrin.
MFK:  Sudimák - Maďarík (53. Batrin), Popov, Babjak, Straka - Hreha, Bohdanov, Lukáč, Milenky (90. Močič) - Vodilka (90. Varga), Kulich.

FC Slovan Galanta - FK Humenné 1:2 (1:1)
Góly: 22. Horák - 10. Hamuľak, 59. Milunovič.
FK: Piroščák - Pet. Šuľak, Zlacký, Turík (46. Dzúrik), Komjatý (77. Streňo), Kuc, Komár (46. Milunovič), Vasiľ, Maťaš, Černák (84. Harvila), Hamuľak.

Ďalšie výsledky 4. kola: MFK Ružomberok - ŠK Odeva Lipany 1:0, TJD Príbelce - AS Trenčín 0:3, Slávia TU Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:5, ŠK Sásová - TJ Rovinka 3:2, FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava 2:3 po pok. kopoch, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - FK Pohronie Žiarn nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1, 1. MFK Kežmarok - MFK Skalica 0:3.