V súboji dvoch Dukiel hladké víťazstvo Trenčína

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli v trinástom kole Tipos extraligy tretiu domácu porážku. V súboji dvoch Dukiel nestačili na Trenčín, ktorému podľahli 1:5. Ich jediný presný zásah zaznamenal František Gajdoš.

Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa do reprezentačnej prestávky predstavia ešte v dvoch zápasoch a v oboch na klziskách súperov. V piatok hrajú v Košiciach a v nedeľu po dohode klubov vo Zvolene.

V minulej sezóne sa v súbojoch dvoch Dukiel viac tešila tá michalovská, no v tejto to zrejme tak byť nemusí. Ukázal to aj druhý vzájomný súboj tentoraz na michalovskom ľade. Aktívnejšie začali dvoma výhrami u súpera pokropení domáci. Hneď v úvodných sekundách sa až pred brankára Valenta dostal Keränen a gólom sa neskončila ani aktivita Fourniera. Michalovčania mohli ťažiť aj z 98 sekundovej presilovky o dvoch hráčov, keď na lavicu hanby putoval Rehuš a nedovoleného zákroku sa dopustil aj brankár Valent. Presilovku ale zahrali veľmi staticky a po jej skončení pykali. Krajč nahodil puk od modrej čiary a ten na prekvapenie všetkých skončil za chrbtom Kaarlehta.

Druha časť začala presilovkou hostí, keď na konci prvej tretiny fauloval Cameranesi. Trenčania ju síce nevyužili, no nemrzelo ich tok, keďže v 23. minúte od modrej nachytal Kaarlehta Radoslav Tybor. O minútu neskôr mohol znížiť navrátilec do zostavy Bruno Mráz a Michalovčania nestrelili kontaktný gól ani po druhom vylúčení brankára Valenta. V samom závere tretiny mal ďalšie dve šance Cameranesi, Valent ale ostal neprekonaný.

Michalovčania v ofenzívnej nemohúcnosti pokračovali aj v úvode tretej tretiny po vylúčení Paukovčeka. Opäť zahrali presilovku zle a opäť sa tak oddialili od úspešného výsledku. V hre oň ich podržal brankár Kaarlehta, ktorý famózne zneškodnil samostatný únik Jozefa Šveca. Následne spomedzi kruhov iba do brankára Valenta mieril Fournier. Michalovčania dostali ideálnu šancu vrátiť sa do zápasu v 50. minúte, keď Bezúch tvrdo atakoval Mudráka a dostal za to päťminútový trest. Domáci tréner Valtonen sa rozhodol zariskovať a odvolal Kaarlehta z brány, Minárik ale jeho tím potrestal tretím gólom a hneď na to Kaarlehta prekonal aj Šimon Betták. Ešte v presilovej hre presnou strelou od modrej zmaril čisté konto Valentovi František Gajdoš. Za napadnutie bol na päť minút vylúčení Jozef Švec, na čo Valtonen opäť reagoval odvolaním brankára, no opäť jeho tím potrestal Minárik. Definitívu zápasu dala bitka medzi Fournierom a Crinnonom.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 55. Gajdoš (Chalupa) pres/1 – 12. Krajč (Rehuš), 23. Tybor (Bezúch, Crinon), 53. Minárik (J. Švec) oslab/1, 54. Beták oslab/1, 56. Minárik oslab/1.
Vylúčení: 2:4, Fournier 5+DKZ (bitka) - Crinon 5+DKZ (bitka), Bezúch 5+DKZ (faul lakťom), J. Švec 5+DKZ (napadnutie). Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:3. Rozhodovali: Žák, Korba – Šoltés, Jurčiak.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Hajnik – Regenda, Cameranesi, Keränen – Žitný, Suja, Galamboš – Erkinjuntti, Mráz, Kukuča – Fournier, Lačný, Chalupa.
HC DUKLA: Valent – Kudla, Lemcke, Starosta, E. Švec, Nemčík, Crinon, Nátny, Krajčovič – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Berisha – Krajč, Rehuš, Beták

Uverejnené: 31.10.2021 20:07:43