files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kraj zriadi stálu očkovaciu kóju na železničnej stanici v Košiciach

Košický samosprávny kraj otvorí ďalšiu improvizovanú očkovaciu kóju. K dispozícii bude v interiéri železničnej stanice v Košiciach. Rovnaké stále vakcinačné kóje nájdu obyvatelia už niekoľko týždňov v troch košických nákupných centrách, ako aj v obchodnom stredisku v Spišskej Novej Vsi.

„Pandemická situácia sa nielen v Košickom kraji postupne zhoršuje, do čiernej farby COVID automatu sa dostáva stále viac okresov a jediným účinným riešením je očkovanie. Stanice sú jedným z najfrekventovanejších miest, ktorým dennodenne prechádzajú stovky východniarov pri presune do školy alebo zamestnania. Sú tiež pomyselnou vstupnou bránou pre mnohých návštevníkov nášho kraja. Ďalšiu očkovaciu kóju preto od piatka 5. novembra otvárame práve v interiéri železničnej stanice v Košiciach. Okrem východniarov chceme vakcináciu sprostredkovať aj širokej verejnosti z celého Slovenska. Zdravotníci tam preto budú k dispozícii každý piatok v čase od 9:00 do 17:00 hod.,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

V stálej očkovacej kóji sa bude možné zaočkovať bez registrácie vopred, a to jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson&Johnson, ako aj dvojdávkovým Pfizerom. Košický samosprávny kraj chce týmto spôsobom sprostredkovať očkovanie ešte bližšie k záujemcom, ktorí možno ešte nad vakcináciou premýšľajú. Vakcínu podľa vlastného výberu môžu absolvovať veľmi rýchlo aj popri čakaniu na vlakové spojenie či nákupe. Od začiatku očkovania podala župa spolu už viac ako 270-tisíc vakcín, z toho prostredníctvom výjazdovej služby viac ako 42-tisíc. Krajský očkovací autobus nájdu východniari aj počas aktuálneho týždňa na rôznych miestach kraja. Pristavený bude v Sobranciach, Sečovciach, Krompachoch, Strážskom, Gelnici, Michalovciach, ale aj v nákupnom centre Aupark, hypermarkete Tesco Nad Jazerom a Tesco extra na Trolejbusovej ulici v Košiciach, ako aj Madaras v Spišskej Novej Vsi. Obyvatelia majú na výber jednodávkový Janssen alebo dvojdávkový Pfizer.

Župa bude aj v nasledujúcich dňoch očkovať najrizikovejšiu skupinu ľudí v zariadeniach sociálnych služieb a domovoch dôchodcov napríklad v Sobranciach, Remetských Hámroch, Strede nad Bodrogom, Medzeve či v Michalovciach. Výjazdová služba vyrazí aj k stredoškolákom a ich pedagógom na Spiš, Zemplín a do Košíc. Záujemcovia môžu na vakcináciu využiť aj veľkokapacitné centrum v Košiciach. Všetci, ktorí chcú absolvovať tretiu dávku vakcíny, ako aj tí, ktorých o tejto možnosti informovalo SMS správou NCZI, by sa mali na očkovanie riadne zaregistrovať. Formulár je zverejnený na webovej stránke https://korona.gov.sk/. Na základe záujmu v čakárni následne župa zostaví harmonogram očkovania aj v ďalších očkovacích centrách. Sobota (6. 11. 2021) je vyhradená pre všetky tri dávky vakcíny Moderna, pričom popoludní budú zdravotníci podávať jednodávkový Janssen. V nedeľu (7. 11. 2021) dopoludnia sa tam bude podávať vakcína od Pfizer/BioNTech deťom, neskôr aj dospelým, ako aj tým, ktorých NCZI pozvalo na tretiu dávku.Uverejnené: 02.11.2021 14:58:44 files/40di62oipgqfrb8f.JPG
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.