Presvedčivé víťazstvo Iuventy nad Šaľou

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase desiateho kola MOL ligy na domácej pôde nad HK Slovan Duslo Šaľa hladko 39:23 a opäť tak naskočili na víťaznú vlnu. Zverenky trénera Jana Beňadika pokračujú v anglických týždňoch. Budúci týždeň ich najskôr v stredu čaká predohrávaný súboj jedenásteho kola MOL ligy v Porube, v sobotu zase preladia na „európsku“ vlnu, keď v Ľvove absolvujú prvý duel tretieho kola Európskeho pohára.

Zápas dvoch odvekých slovenských rivalov začal v jasnej dominancii domácej Iuventy. Tá v piatej minúte viedla po šnúre štyroch gólov 4:0. V týchto momentoch v bráne vynikala Mendesová, ktorá stihla vychytať v úvodnej päťminútovke štyri čisté šance Dusla. Jej spoluhráčky tak mohli naťahovať svoje vedenie. Keď Štefaniková dala v dvanástej minúte na 9:3, zobral si tréner Šale Peter Pčola svoj prvý oddychový čas. Ten Zemplínčanky nezastavil, keďže chvíľu na to upravila Bajčiová z pokutového hodu už na 11:3. Následne ale začala Šaľa sťahovať michalovský náskok a v 23. minúte už boli iba 15:12. Iuventa však kontrovala piatimi gólmi v rade a znova jej hráčky zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Prvý polčas vyhrali 21:14 a pevným krokom tak kráčali k ďalšiemu víťazstvu.

Na začiatku druhého dejstva sa opakoval úvod prvej časti. Lepší vstup do neho mala opäť Iuventa, ktorá po šnúre troch gólov viedli v 32. minúte prvýkrát o desať 24:14. Keď následne Štefaniková upravila na 25:14, zobrala si lavička Dusla oddychový čas. Ani ten však nezabral, pretože Michalovčanky naďalej zvyšovali svoje vedenie. Po ďalšom góle Štefanikovej bolo v 40. minúte už 30:15. Hostky kontrovali dvoma gólmi v rade, Iuventa ale ihneď zapla na vyššie obrátky a po šnúre ďalších štyroch gólov viedla v 45. minúte 34:17. V záverečnej pätnásťminutovke už slovenský majster stiahol nohu z plynu, čo Duslo využilo na skorigovanie náskoku. Iuventa aj napriek tomu vyhrala presvedčivo 39:23.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 39:23 (21:14)
Pok. hody: 3/3 - 8/7. Vylúčené: 2 - 1, ČK Ščípová (Šaľa, za hrubý faul). Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 100.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Dvorščáková 3, Štefaniková 5, Popovcová 3, Rebičová 1, Trifunovičová 4, Trúnková 5, Dulinová 1, Holejová 3, Wollingerová 1, Bajčiová 5/3, Radovičová 3, Godečová 5, Klučková.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková – Takáčová 1, Rácková 2, Vargová 1, Konigová 1, Pócsiková 1, Ščípová, Ušiaková 1, Tulipánová 1, Matušincová 1, Somogyi 10/6, Pálová, Zlatinská 2/1, Varjassiová, Ratvajská 2.

Uverejnené: 06.11.2021 19:21:47