files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kraj pripravuje benefitný systém pre zaočkovaných

Košický samosprávny kraj chce v čase zhoršujúcej sa pandemickej situácie pomôcť zmierniť dopady opatrení súvisiace s koronavírusom. Od pondelka 15. novembra budú v čiernej farbe covid automatu takmer všetky okresy v kraji, bordový zostáva  už len okres Rožňava. V čiernych okresoch bude v reštauráciách platiť iba okienkový predaj a rozvoz jedál, zatvorené zostanú napríklad fitnescentrá, wellness, kúpele či akvaparky.

Hromadných podujatí sa bude môcVýzva pre lokálnych podnikateľovť zúčastniť obmedzený počet účastníkov, zakázané sú aj svadobné hostiny či kary. Farbu v covidovom automate si môžu okresy vylepšiť  vyššou zaočkovanosťou obyvateľov nad 50 rokov. Ak sa v tejto vekovej kategórii zaočkuje aspoň 65 percent z nich, tento okres sa definitívne vyhne čiernej farbe a najprísnejším opatreniam. „Veľkým výkričníkom je napríklad situácia v najväčšej nemocnici v kraji, Univerzitná nemocnica L. Pasteura má aktuálne na covidovom oddelení 204 pacientov, všetci, ktorí sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, sú neočkovaní. Pomôcť k vyššej zaočkovanosti a podporiť producentov a poskytovateľov služieb v našom kraji preto chceme prostredníctvom pripravovaného benefitného systému. Vyzývame podnikateľské subjekty, ktoré pôsobia v Košickom kraji a majú záujem poskytnúť benefit, zľavu alebo inú výhodu zaočkovaným proti ochoreniu COVID-19, aby sa k nám pridali. V posledných týždňoch nás oslovili viacerí poskytovatelia produktov a služieb, že majú záujem takýmto spôsobom motivovať ľudí k očkovaniu. Chceme ich preto sústrediť pod jednou strechou tak, aby si zaočkovaní východniari vedeli jednoducho pozrieť, na aký benefit majú nárok a kde si ho môžu uplatniť,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Výzvu na zapojenie sa do benefitného systému vyhlasuje kraj v zmysle zákona o ochrane hospodárskej súťaže tak, aby sa mohol zapojiť každý, kto o to má záujem. Benefitný systém pre očkovaných ponúkne výhody na nákup produktov a služieb napríklad z oblasti gastropriemyslu či rekreácie. Zapojiť sa však môžu akékoľvek prevádzky s ponukou tovarov a služieb pôsobiace v Košickom kraji. Získať bude možné zľavu z ceny alebo napríklad produkt navyše (akcia 1+1). Podnikatelia, ktorí majú záujem zapojiť sa do krajského benefitného systému, sa môžu prihlásiť zaslaním e-mailu na adresu info@preodmenu.sk, samotná výzva je zverejnená aj na web.vucke.sk.Uverejnené: 12.11.2021 08:37:07 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.