Víťazstvo Dukly Ingema na ľade Liptovského Mikuláša

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce natiahli svoju sériu víťazstiev u súperov na dva, keď v rámci devätnásteho kola Tipos extraligy zvíťazili na ľade HK 32 Liptovský Mikuláš 4:2. Tretí duel po sebe skóroval Andrej Kukuča, tentoraz sa k nemu pridali aj Dávid Mudrák, Tony Cameranesi a František Gajdoš. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v piatok od 17.30 hod. privítajú aj v televíznom prenose RTVS 2 Banskú Bystricu.

Michalovčania cestovali na Liptov s cieľom nadviazať na nedeľňajšie víťazstvo v Spišskej Novej Vsi. Svoj zámer začali napĺňať v piatej minúte, keď Kozela v bránke HK 32 nachytal takmer z červenej čiary Dávid Mudrák. O šesť minút neskôr už bolo 0:2, po tom, čo sa presadil po prihrávkach Faitha s Kukučom aj najproduktívnejší hráč Zemplínčanov, Američan Tony Cameranesi. Domáci ale duel v šestnástej minúte zdramatizovali. Brankár Williams si nerozumel s Bokrošom a gólom do prázdnej bránky znížil Walega. Ten istý hráč putoval v 28. minúte na trestnú lavicu. Jeho vylúčenie potrestal Andrej Kukuča, ktorý sa tak presadil aj v treťom zápase v rade. Domácim sa opäť podarilo odpovedať, keď na 2:3 znížil Vartinnen. Hneď na to získali Liptáci ideálnu šancu vyrovnať. Vylúčený totiž bol Tomáš Bokroš, z presilovky ale domáci nič nevyťažili. Naopak, po návrate michalovského beka bol vylúčený domáci Šepelev a jeho vylúčenie potrestal Gajdoš štvrtým gólom. V tretej časti sa už zápas iba dohrával. Zemplínčania umne kontrolovali priebeh hry. Hoci v presilovkách po fauloch Mezovského s Murčekom nepochodili, dvojgólový náskok ubránili a domov sa tak vracajú s troma bodmi.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Góly: 16. Walega, 35. Varttinen – 5. Mudrák, 12. Cameranesi (Faith, Kukuča), 31. Kukuča (Žitný, Gajdoš) pres/1, 40. Gajdoš (Žitný) pres/1.
Vylúčení: 4:1. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Fridrich – Šoltés, Valo.
HK 32: Kozel (33. Vošvrda) - Varttinen, Ventelä, Salija, Šepelev, Mezovský, Ilenčík, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Petráš, Walega, Jurík – Paločko, Murček, Uhrík – Haluška, Kalousek, Dunčko.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Bokroš, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Mihalik, Stripai – Erkinjuntti, Cameranesi, Keränen – Faith, Suja, Kukuča – Žitný, Galamboš, Mráz – Mašlonka, Buc, Chalupa.