Fantastické víťazstvo Iuventy v Prahe!

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa postarali o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL), keď dokázali v šlágri 12. kola vyhrať v Prahe nad doposiaľ stopercentným lídrom tabuľky Slaviou 31:28 (15:13). Michalovčanky tak ukončili neuveriteľnú 26 zápasov trvajúcu šnúru víťazstiev českého majstra a zároveň odkliali neúspech slovenských družstiev s týmto súperom, ktorí dvadsaťkrát za sebou so Slaviou Praha prehrali. Gratulujeme!

Iuventa začala v Prahe pred viacerými svojimi priaznivcami famózne, v 6. minúte viedla po góle Obšatníkovej 4:0. Aj keď si domáci okamžite vzali oddychový čas, v 13. minúte Zemplínčanky svoj náskok po góle Tregubovovej ešte zvýšili (3:9). Tento moment pražské hádzanárky prebral a do konca prvého polčasu dokázali znížiť na 13:15. Po prestávke bola Iuventa neustále vo vedení a v 51. minúte viedla po góle Tobiášovej 28:24, lenže v nasledujúcich ôsmich minútach skórovali iba raz a v 57. minúte bolo po góle Rakovej už 28:29. Lenže v pravý čas zabrala kanonierka Tobiášová, ktorá parádnym gólom v poslednej minúte získala dvojgólový rozdiel. Záverečná bodka Hollej v poslednej sekunde z polovice ihriska už iba prikrášlila michalovské víťazstvo.

Slavia Praha - Michalovce 28:31 (13:15)

Pok. hody: 7/5 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Válek a Opava (obaja ČR), 250 divákov.

SLAVIA: Satrapová, Peerová - Raková 2, Vaňková, Weisenbilderová, Mouleová, K. Černá 5/2, Romanczinová, Kutlvašrová 5, Kvasničková, Jedličková 8/4, Vítková 4, Keclíková 4.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová, Bačíková, Szöllösiová, Kalaninová 3, Polláková 4, Hollá 3, Tobiašová 7, Obšatníková 8/2, Hvostaľová, Wollingerová 1, Tregubovová 5.

Zvyšné výsledky 12. kola WHIL: ŠKP Bratislava - Bánovce nad Bebravou 29:26 (12:15), Olomouc - J. Hradec 43:18 (18:7), Partizánske - Poruba 28:22 (16:12), Zlín - Śaľa 35:31 (16:13), Trenčín - Veselí nad Moravou 24:28 (11:14), Písek - Most 31:29 (16:13).