Negatívna séria prehier pokračuje. Michalovská Dukla prehrala aj v Košiciach

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v štvrtom zápase v rade, keď v stretnutí 25. kola Tipos extraligy nestačili v Steel Aréne na HC Košice, ktorému podľahli 3:5, hoci päť minút pred koncom viedli 3:2. Dva góly strelil Pavol Regenda, jeden pridal Jakub Suja. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa pokúsia negatívnu sériu porážok ukončiť v nedeľu, keď od 19.00 hod. aj pred televíznymi kamerami stanica Sport TV privítajú majstrovský HKM Zvolen.

V košickej Steel Aréne sa stretli tímy, ktoré ťahali negatívne série troch porážok v rade. Bolo teda jasné, že jeden z nich sa dostane z najhoršieho vonku a druhý spadne dole ešte viac. Možno aj preto sa hral obojstranne svižný hokej. V šiestej minúte mohli otvoriť skóre domáci, Paršin ale ani na dvakrát neprekonal Williamsa. Domáci boli lepším tímom aj ďalej. Pomohla im k tomu presilovka po faule Bokroša, ktorú síce nevyužili, no boli aktívnejší aj naďalej. Vyslúžili si druhú presilovku, keď na trestnú lavicu putoval Jakub Suja a toho vylúčenie už Košičania potrestali. Skóre duelu otvoril Michal Mrázik.

Michalovčania si do druhej tretiny preniesli presilovku po faule Klhúfka a jednu sekundu pred návratom českého hokejistu Pavol Regenda vyrovnal na 1:1. Strelený gól dodal hosťom energiu a vo zvyšných minútach druhej časti boli lepším tímom. Nevyužili však presilovku po faule Chovana, za čo prišiel trest pri vylúčení Žitného. Na 2:1 zvýšil strelou od modrej Saucerman. Michalovčania sa ale nevzdávali. Síce sa im nepodarilo vyrovnať v dvoch presilovkách v rade, pol minúty pred koncom druhej tretiny ale vyrovnal na 2:2 Jakub Suja.

V tretej časti bolo všetko otvorené. Šance sme mohli vidieť na oboch stranách. Misky váh na košickú stranu mohol preklopiť ich kapitán Michal Chovan, v nájazde ale neprekonal Williamsa. Päť minút pred koncom sa to naopak podarilo hosťujúcemu Pavlovi Regendovi, ktorý prekvapil Košarišťana. Hosťom to ale nebolo nič platné. O minútu neskôr totiž vyrovnal McPherson a o ďalšiu minútu už po presnej strele Klhúfka domáci viedli 4:3. Košičania nakoniec duel dotiahli do víťazného konca. Ich výhru poistil gólom do prázdnej bránky McPherson.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Góly: 14. Mrázik (Saucerman, Šedivý) pres/1, 31. Saucerman (Šedivý, Chovan) pres/1, 56. McPherson (Saucerman), 57. Klhůfek (Paršin, Slovák), 60. McPherson (Klhůfek) - 22. Regenda (Žitný, Cameranesi), 40. Suja (Stripai, Buc), 55. Regenda (Buc, Galamboš).
Vylúčení: 4:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Valo, Hajnik. Bez divákov.
HC: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Jacko - Pereskokov, Slovák, McPherson - Klhůfek, Chovan, Paršin - Bartánus, Mrázik, Rogoň - Milý, Havrila, Jokeľ.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Bokroš, Bača, Mudrák, Mihálik, Pavlin, Stripai - Keränen, Cameranesi, Žitný - Faith, Suja, Regenda - Kukuča, Erkinjuntti, Galamboš - Chalupa, Buc, Mašlonka.