Šiesta prehra v rade. Michalovská Dukla podľahla Nitre 2:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa z výsledkovej krízy nedostali ani po reprezentačnej pauze. V stretnutí 27.kola Tipos extraligy prehrali na domácom ľade s Nitrou tesne 2:3 a je to už ich šiesta porážka v rade. Na body im tentoraz nestačili góly Dávida Buca a Romana Žitného. Pred Vianocami budú v hre zverenci trénera Tomeka Valtonena ešte raz, keď sa v stredu predstavia v Bratislave proti Slovanu.

Michalovčania vstupovali do zápasu s jasným cieľom - pretrhnúť negatívnu sériu porážok. V prvej tretine to ale na ľade vôbec nebolo vidno. Pokračovali v kostrbatom hernom prejave. Výkonom sa ale nepretrhli ani hostia, vidieť sme tak mohli hokej veľmi slabej úrovne. Dokázali to aj tri presilovky v prvej desaťminútovke, ktoré veľký vzruch nepriniesli. Z ničoho nič v jedenástej minúte hostia otvorili skóre. Williams vyrazil strelu Vargu, puk sa ale odrazil iba k Jozefovi Balážovi a ten trafil opustenú bránku.

Druhý šok prišiel v úvode druhej časti, keď po jej dvoch minútach viedli hostia už 2:0. Tentoraz Williamsa prekonal Michael Drábek. Od tohto momentu konečne začali preberať iniciatívu domáci. Tí sa ale nevedeli presadiť strelecky. Najbližšie ku gólu bol Adam Stripai, ktorého strela skončila na žŕdke. Michalovčania prežili dve oslabenia v rade a potom konečne aj gólovo udreli. 31 sekundovú presilovku o dvoch hráčov síce nevyužili, v prevahe o jedného ale strelil dôležitý kontaktný gól Dávid Buc. V samom závere ešte odišli na trestnú lavicu v rozpätí tridsiatich sekúnd Hrnka s Galambošom, to však na tesnom vedení Corgoňom nič nezmenilo.

Michalovčania boli lepším tímom aj v tretej tretine, stále však horeli v koncovke. V úvode tejto časti síce prečkali vylúčenie Suju, hneď po návrate michalovského kapitána ale Nitra udrela po tretíkrát. Od modrej mieril Holešinský a jeho strela išla od korčule Pavlina do michalovskej brány. Následne sa mohli domáci vrátiť do zápasu pri vylúčení Bajteka, presilovku však zahrali opäť zle a v koncovke sa trápili až do samého záveru. Pri power-play fauloval v poslednej minúte Regendu Švarný a jeho vylúčenie potrestal kontaktným gólom Roman Žitný. Ten ale prišiel neskoro, keďže na vyrovnanie sa už domáci nezmohli...

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 38. Buc (Stripai, Kukuča) pres/1, 60. Žitný (Regenda) pres/1 – 11. Baláž (Bodák, Varga), 23. Drábek (Šramaty, Rais), 47. Holešinský (Švarný, Baláž)
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Žák - Šoltés, Kacej. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Williams - Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Gajdoš, Bača - Keränen, Cameranesi, Žitný - Mráz, Suja, Regenda - Kukuča, Galamboš, Hajnik - Chalupa, Buc, Mašlonka - Lačný.
HK: O´Connor - Mezei, Bodák, Švarný, Raskob, Vitaloš, Pupák, Rais - Buček, Baláž, Varga - Tvrdoň, Hrnka, Holešinský - Molnár, Bajtek, Volko - Mučka, Šramaty, Drábek.

Uverejnené: 20.12.2021 21:58:53